Znalezienie odpowiednio wykwalifikowanego i doświadczonego korepetytora w przystępnej cenie nie jest takie proste. Szczególnie, jeżeli szuka się w konkretnym miejscu. Na terenie określonej dzielnicy albo w obrębie mniejszej miejscowości. Problematyczne może też być znalezienie wsparcia w mniej popularnych dziedzinach, takich jak historia sztuki, kaligrafia czy język chiński. Zamiast wertować przypadkowe oferty na stronach ogłoszeniowych, lepiej od razu założyć konto na portalu z korepetycjami. Warto wiedzieć jednak, co taki serwis powinien zawierać, aby był wartościowy i użyteczny.
Szeroki wybór korepetytorów
Rozległa baza nauczycieli z wielu przedmiotów to podstawowy wyróżnik dobrej witryny korepetytorskiej. Dzięki temu oferty lekcji prywatnych są konkurencyjne i zróżnicowane. Każdy mentor kładzie nacisk na coś innego, pragnie się czymś wyróżniać. W ten sposób można odnaleźć pomoc dydaktyczną ściśle dopasowaną do konkretnych potrzeb. Bogaty wybór umożliwia również na dotarcie do bardziej niszowych tutorów.
Skategoryzowana wyszukiwarka
Dobry portal z korepetycjami to jednak coś więcej niż baza danych prywatnych nauczycieli. Powinien być on wyposażony w funkcjonalne narzędzie, które ułatwi i przyspieszy odnalezienie konkretnych korepetytorów. Takie, które umożliwia filtrowanie wyników wyszukiwania pod względem kategorii, jak np. przedmiot, poziom oraz miejsce nauczania (online, u uczącego lub ucznia) czy miejscowość i maksymalna od niej odległość.
Przejrzysty system ocen i opinii
Rekomendacje rządzą Internetem. Są wielkim ułatwieniem w przypadku zakupów lub wyboru lekarza. Podobnie rzecz ma się z osobami, które udzielają korepetycji. Portal powinien umożliwiać wystawianie im ocen przez uczniów. Najlepiej w prostym systemie, np. gwiazdkowym. Pomaga to szybko zorientować się, którzy nauczyciele są najbardziej uznani. Warto również wczytywać się w komentarze. Są one niekiedy bardzo szczegółowe. Stanowią obiektywną weryfikację oraz doprecyzowanie informacji, które korepetytorzy zamieszczają sami o sobie.
Użyteczne funkcje, które wspierają proces nauczania
Funkcjonalny serwis z korepetycjami powinien również wspierać samą edukację, w przypadku kiedy ma ona formę zdalną. Najlepiej, aby był wyposażony w komunikator, który umożliwia kontakt uczącego z uczniem. Zarówno audiofoniczny, jak i audiowizualny. Pozwala to skoncentrować się w pełni na samej nauce, zamiast dodatkowo kombinować z popularnymi prywatnymi komunikatorami, które nie gwarantują optymalnej jakości połączeń. Warto upewnić się, że na platformie działa również tzw. wirtualna tablica. Służy ona nie tylko do przekazywania materiału, ale również umożliwia interakcję pomiędzy korepetytorem, a uczniem. Upraszcza wykonywanie ćwiczeń, uzupełnianie wzorów, wykonywanie zadań matematycznych itd. Dobry portal powinien pozwalać także na przechowywanie materiałów dydaktycznych oraz tworzenie i przeprowadzanie testów.