Decydując się na krótki pobyt w hotelu i będąc zadowolonym z oferty, klienci bardzo często dochodzą do wniosku, że chcą pozostać dłużej w danym miejscu. Dotyczy to przeważnie wakacyjnych wyjazdów nad polskie morze. Co można zrobić w takiej sytuacji? Bardzo często hotele w Gdańsku i innych większych miastach oferują możliwość przedłużenia pobytu. Kiedy jest to możliwe i jakich formalności wymaga? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat.

Kiedy możliwe jest przedłużenie pobytu w hotelu?

Niezależnie od czasu, na jaki czas był wynajęty pokój hotelowy, zawsze przychodzi pora, aby się wymeldować i opuścić obiekt według własnej rezerwacji. Jednak, co zrobić w sytuacji, kiedy pobyt tak Ci się spodobał, że chciałbyś pozostać w hotelu kilka dni dłużej. Czy możliwe jest przedłużenie pobytu o jedną lub kilka nocy? Wszystko zależy od konkretnej sytuacji.

Przede wszystkim należy się udać na recepcję. Chcąc przedłużyć swój pobyt w hotelu, warto zapytać obsługi, czy istnieje taka możliwość. Jeżeli nawet standardowo taka usługa jest możliwa, obiekt może nie dysponować wolnymi pokojami, wówczas przedłużenie pobytu może okazać się niemożliwe.

Każdy obiekt dysponuje odpowiednim zapisem w regulaminie, który umożliwia przedłużenie pobytu w hotelu, jeżeli:

  • nie ma pełnego obłożenia,
  • nowi goście nie czekają na zwolnienie pokoju.

Czy przedłużenie pobytu zawsze dotyczy tego samego pokoju?

– Często goście hotelowi chcący przedłużyć swój pobyt o kolejne dni muszą liczyć się z faktem, że ich pokój został już zarezerwowany. W takiej sytuacji możliwe jest skorzystanie z propozycji, jaką przedstawi obsługa hotelowa. Może wiązać się to z koniecznością przeniesienia się z aktualnie zajmowanego pokoju do innego — podkreśla pracownik AMBER Hotel *** Gdańsk.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku dużego obłożenia nie zawsze można liczyć na pokój w takim samym standardzie. Wybierając hotel w Gdańsku lub innych popularnych miastach nadmorskich, nie zawsze istnieje możliwość przedłużenia pobytu w obiekcie. Dotyczy to zazwyczaj długich weekendów, świąt oraz okresu wakacyjnego. Takie terminy cieszą się dużym zainteresowaniem. Można więc liczyć jedynie na odwołanie rezerwacji przez innych gości.

Dodatkowe korzyści wynikające z przedłużenia pobytu

Część hoteli, szczególnie w okresie, kiedy liczba gości hotelowych jest niewielka, oferuje dodatkowe korzyści dla osób decydujących się na przedłużenie swojego pobytu. Podczas rozmowy z obsługą, warto zapytać o dodatkowe rabaty, czy oferty specjalne. Warto zorientować się, czy obiekt, w którym odpoczywasz, przygotować specjalną ofertę w tym przypadku.

Planując pobyt w hotelu, warto już na samym początku dobrze przemyśleć jego długość. Jest to szczególnie istotne w przypadku obiektów zlokalizowanych w popularnych miejscowościach. W takich przypadkach w trakcie szczytu sezonu przedłużenie pobytu bywa zwykle niemożliwe.