Tablice odblaskowe to bardzo skuteczny sposób na promocję. Dużą zaletą reklam odblaskowych jest to, że ułatwiają wybicie się w natłoku innych reklam i doskonale sprawdzają się w warunkach słabego oświetlenia. Choć reklama odblaskowa w ciągu dnia wygląda dość zwyczajnie, kiedy się ściemnia zaczyna wyróżniać się na tle innych reklam. Jak działa tablica dibond i w jakich miejscach najlepiej się sprawdzi?
Czym jest i jak działa tablica odblaskowa Dibond?
Tablica dostępna w naszej drukarni to płyta kompozytowa o grubości 3mm, na którą naklejamy zadrukowaną folię odblaskową polimeryczną (dostępną w różnych kolorach). Dibond to dość lekki, wytrzymały i atrakcyjny cenowo materiał.
Folia natomiast cechuje się dużym stopniem odblaskowości. Swoje pryzmatyczne właściwości zawdzięcza szklanym mikrogranulkom – sprawiają, że światło, które padnie na tablicę, jest pochłonięte, przepuszczone i odbite. Ten mechanizm powoduje złudzenie, że tablica odblaskowa świeci własnym światłem. Im mocniejsza struga światła, tym efekt jest bardziej wyraźny.
Dzięki tym właściwościom tablica odblaskowa zwiększa widoczność reklamy w miejscach słabo oświetlonych i jest idealna to outdoorowych kampanii.
Takie połączenie płyty i folii daje efekt w postaci wysokiej jakości nośnika reklamowego. Nadruki na tablicy są wyraźne a kolory głębokie i wyraziste. Specjalna technologia druku oraz atrament ekosolwentowy EPSON UltraChrome GS3 gwarantuje atrakcyjny wizualnie i wytrzymały nadruk. Estetyka wykonania i trwałość materiałów powodują, że tablice odblaskowe dibond idealnie sprawdzają się do długotrwałej ekspozycji zewnętrznej. Nie straszna im zła pogoda oraz upływ czasu.
Tablica odblaskowa Dibond – w jakich okolicznościach sprawdzi się najlepiej?
Z racji wysokiej oporności na działanie zmiennych warunków pogodowych oraz uszkodzenia mechaniczne, tablica odblaskowa chętnie wybierana jest do projektów reklamowych długoterminowych outdoorowych. Jej głównym wyróżnikiem na tle konkurencyjnych nośników jest to, że sprawdza się w ekspozycji całodobowej. Decydują się na nią przede wszystkim właściciele obiektów obsługujących klientów w porze nocnej.
Ze względu na pryzmatyczne właściwości, umieszczana jest w miejscach słabo oświetlonych, w których nie ma własnego źródła światła i nie ma możliwości montażu dodatkowego oświetlenia.
Aby spełniała swoją rolę, powinno na nią padać światło zewnętrzne (najczęściej jest to oświetlenie reflektorów samochodowych) Zatem wszędzie tam, gdzie jest duże natężenie ruchu, warto pomyśleć o takiej formie reklamy. W dzień będzie wyglądała podobnie jak inne tablice, o zmierzchu i w nocy – dzięki oświetleniu, będzie lepiej widoczna.
Tablice odblaskowe możemy umieścić naelewacjach budynków, ogrodzeniach i w ekspozytorach billboardowych. Tablice odblaskowe wykorzystują branże takie jak:
- gastronomia,
- hotelarstwo,
- branża rozrywkowa – puby, dyskoteki,
- stacje paliw,
- sklepy całodobowe,
- parkingi,
- placówki o charakterze medycznym i weterynaryjnym działające całą dobę.
Tablica odblaskowa i zwykła – którą wybrać?
Na początku warto określić oczekiwaną funkcję jaką ma pełnić tablica oraz miejsce, w którym planujemy ją umieścić. W niektórych sytuacjach nie ma konieczności stosowania odblasków, ponieważ mogą być słabo widoczne lub bardzo krótko odbłyskiwać, nie zapewniając oczekiwanego efektu.
Tablice i szyldy odblaskowe są wytrzymałe i równie atrakcyjne wizualnie co standardowe, dlatego w większości przypadków warto zainwestować w reklamę docierającą do klientów 24/7/365.