Nieustanne zmiany w przepisach, rewolucje w kwestiach podatkowych oraz nowe regulacje prawne potrafią przyprawić o zawroty głowy. Zwłaszcza osoby, które zawodowo zajmują się księgowością w firmach lub pracują w biurach rachunkowych. Każdy, kto jest związany z branżą księgową powinien uaktualniać swoją wiedzę na szkoleniach, by być na bieżąco z nowościami. Przede wszystkim umożliwi to uniknięcie katastrofalnych finansowych pomyłek. Jak przebiegają kursy?
Szkolenia księgowe – dla kogo?
Szkolenia księgowe, które są znakomitym uzupełnieniem wiedzy, kwalifikacji zawodowych i umiejętności, są przeznaczone dla każdego, kto jest związany z tą branżą. Chętnie korzystają z nich początkujący, jak i doświadczeni księgowi. Kursy są kierowane również do pracowników biur rachunkowych, kancelarii oraz biegłych rewidentów i audytorów.
– Dobre szkolenie księgowe jest dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników. Szkoleniowiec ustala zakres tematyki zgodnie z preferencjami kursantów. Porusza zagadnienia związane z podstawami księgowości, jak i z jej najbardziej zaawansowanymi aspektami. Na kursie można sprawnie poszerzyć wiedzę z obszaru podatków, w tym ustaw, aktów wykonawczych i dyrektyw. Niektóre szkolenia obejmują zakres prawa cywilnego, rachunkowości, jej podstaw prawnych oraz regulacji, również międzynarodowych – mówi specjalista z firmy Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jacek Pukaluk.
Inne zagadnienia poruszane na szkoleniach dotyczą między innymi szczegółów na temat faktur VAT, podatków dochodowych i ich rozliczeń, ksiąg przychodów i rozchodów oraz wszelkiego rodzaju ewidencji. Łatwo więc zauważyć, że każdy bez problemu wybierze dogodny kurs, zgodnie z własnymi oczekiwaniami.
Dobre szkolenie księgowe – jak je wybrać?
Najlepsze kursy księgowe trwają od jednego dnia do trzech i są przeznaczone dla małych grup, kilku lub kilkunastu osobowych. Dzięki mniejszej ilości uczestników szkoleniowiec może poświęcić uwagę każdemu, kto chce poszerzyć swoją wiedzę. Przy wyborze wykładowcy warto przede wszystkim kierować się jego doświadczeniem, potwierdzonym konkretnymi osiągnięciami i certyfikatami. Dobrzy mówcy w prosty, przystępny i angażujący sposób przedstawią nawet najtrudniejsze zagadnienia.
Dobre szkolenie księgowe łączy teorię z praktyką – wykładowca obrazuje zagadnienia na konkretnych przykładach i jest otwarty na aktywność słuchaczy. Dysponuje rzetelnymi materiałami, które udostępnia wszystkim uczestnikom. Warto więc skorzystać z usług dobrej kancelarii, organizującej kursy na najwyższym poziomie.