W dzisiejszych czasach większość nowoczesnych samochodów wyposażonych jest w sterownik silnika. To właśnie to urządzenie elektroniczne jest odpowiedzialne za dawkowanie paliwa, tak aby zostało dostarczone do silnika oraz kontrolę momentu wtrysku i zapłonu. Jednak to nie wszystko, sterownik musi również przechowywać w swojej pamięci wiele istotnych informacji, dotyczących na przykład parametrów pojazdu, temperatury, czy właściwości powietrza dolotowego. Potencjał sterownika silnika jest dość duży, a świetną informacją jest to, że można go dodatkowo jeszcze zwiększyć, dzięki tak zwanemu chip tuningowi.

Chip tuning – czyli modyfikacja potencjału Twojego samochodu

Chip tuning to modyfikacja, którą można stosować w różnego rodzaju samochodach. Polega na tuningu elektrycznym, który zostaje przeprowadzony dzięki zmianom w oprogramowaniu komputera odpowiedzialnego za sterowanie pracy silnika. Przeprowadzanie chip tuningu jest w pełni bezpieczne, a do tego niezwykle efektywne.

Jak działa i na czym polega chip tuning

ECU, czyli sterownik wtrysku to element w samochodzie, który odpowiada za pracę silnika.  Dzięki odczytowi parametrów z czujników  jest w stanie dobrać prawidłową dawkę paliwa, przy jednoczesnym sterowaniu zapłonem. I to właśnie program sterujący ECU jest kolejnym elementem podlegającym chip tuningowi, czyli korekcji kąta wtrysku, EGR oraz dawkowania paliwa, co finalnie wpływa na optymalną wydajność silnika. Efekty dobrze przeprowadzonej modyfikacji zaskoczą niejednego kierowcę. Samochód zyska większą moc, dojdzie do zmniejszenia nadmiernego dymienia oraz zużycia paliwa, a także będzie można zaoszczędzić wile pieniędzy na utrzymaniu pojazdu.

Chip tuning w praktyce

Modyfikując pojazd wykorzystuje się urządzenia diagnostyczne, które wnikliwie analizują parametry samochodu. Taka technika pozwala wykluczyć modyfikację niesprawnego silnika oraz w prawidłowy sposób dopasować nowe dane do oczekiwań klienta. Aby było to możliwe, korzysta się z wiedzy doświadczonych fachowców oraz używa się sprawdzonych metod, jak tych, odbywają się na hamowni. Pozwala to na pełną weryfikację pojazdu, w celu uzyskania trwałego, powtarzalnego oraz bezpiecznego dla silnika przyrostu moc. Wielokrotnie przeprowadzane pomiary oraz zachowanie ogólny zasad konstruktorów dotyczących kultury pracy jednostki napędowej pomogą osiągnąć jak najlepszy i najbardziej zadowalający efekt. Ważnym aspektem przy modyfikacji jest również wysoka jakość obsługi serwisowej, która zna się na swojej pracy i pojeździe, z którym przyszło jej działać – Chip tuning Gdańsk.

Dodaj komentarz