Kiedy w WoW pojawia się nowe rozszerzenie, zawsze jest mnóstwo nowych rzeczy do wypróbowania dla graczy. Ponieważ jednak złoto jest główną walutą w grze, trzeba mieć całkiem zasobne kieszenie, aby móc korzystać z tych wszystkich “atrakcji”, nawet jeśli osiągnąłeś już swój level cap i przeszedłeś wszystkie questy. Jeśli nie wiesz, jak efektywnie “grindować” w The Burning Crusade, masz szczęście, ponieważ nasz WoW TBC Gold Farming Guide z pewnością Ci pomoże.

Zobacz również: WoW: Is Shadowlands a good expansion to return to WoW?

Farmienie złota w The Burning Crusade

To, w jaki sposób ostatecznie zdecydujesz się na farmowanie złota, zależy od tego, jak chcesz spędzić swój czas na serwerach TBC. Pamiętaj, że nawet jeśli niektóre opcje dadzą Ci więcej złota niż inne, najważniejszą rzeczą jest to, abyś dobrze się bawił. Tak więc, bez dalszego zastanawiania się, oto najlepsze sposoby na zarabianie monet w World of Warcraft TBC:

  • Questing i Leveling: Kiedy podróżujesz przez różne strefy Azeroth, zauważysz, że losowe mobki (potwory) mają tendencję do dawania wielu nagród. Różnica ta wynika z tego, że im wyższy poziom, tym silniejsze zagrożenie. W tym samym czasie, zarobisz więcej monet, gdy zabijesz swoich wrogów. Każdy napotkany humanoid daje Ci większą szansę na zdobycie miedzi lub srebra. Podobnie, możesz otrzymać lepsze nagrody z questów, gdy dotrzesz do nowych map z The Burning Crusade. Co więcej, niektóre “Dailies” mają szansę dać Ci więcej nagród każdego dnia.
  • Dungeons and Raids: Wypróbuj różne kanały czatu i postaraj się jak najszybciej stworzyć party. Kiedy będziesz miał wystarczającą ilość graczy, możesz wybrać się na wyprawę do wielu lochów i rajdów, które Azeroth ma do zaoferowania. W tych instancjach, możesz zdobyć więcej złota od losowych mobów i niektórych bossów. Przede wszystkim otrzymasz również potężny ekwipunek, gdy pokonasz najbardziej wytrzymałych wrogów w okolicy (który możesz sprzedać w Domu Aukcyjnym). Wreszcie, niektóre z codziennych zadań wymagają ukończenia lochu, co może dać Ci więcej złota po wykonaniu zadania.
  • Profesje: Nie ma znaczenia, jaką profesję posiadasz w swojej postaci (postaciach); nadal masz możliwość zarobienia złota. Mimo to, musisz jak najszybciej osiągnąć pułap poziomu. Spójrz na nie jak na inwestycję. Kiedy już będziesz miał co sprzedawać, możesz użyć Domu Aukcyjnego, aby sprzedać swoje dobra. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch profesji zbieracza i sprzedawanie nowych materiałów, gdy masz ich wystarczająco dużo. Ponieważ The Burning Crusade jest świeże na serwerach Classic, możesz sprzedać przedmioty w ciągu kilku minut.
  • Profesje dodatkowe: Z nowym rozszerzeniem, możesz zarabiać różne materiały nawet w profesji Rybołówstwo. Rzeczywiście, na początku może to wyglądać nudno, ale praktycznie zarabiasz złoto przy mniejszym wysiłku. Co więcej, musisz mieć co najmniej jedną postać z niektórymi z tych drugorzędnych profesji na maksymalnym poziomie, jeśli chcesz mieć wszystko maksymalnie rozwinięte.
  • Więcej postaci: Kiedy masz więcej niż jednego bohatera w zadaniu “zarabiania pieniędzy”, rzeczy stają się o wiele łatwiejsze. Po pierwsze, możesz zdecydować się na więcej profesji zbierackich lub nawet produkować dobra i je sprzedawać. Po drugie, możesz zawsze mieć tego “toona”, który zawsze tarł w pobliżu banku, gotowego do zbierania materiałów i sprzedawania ich do Domu Aukcyjnego. W ten sposób będziesz miał przygotowane przedmioty dla tych zdesperowanych graczy, którzy są w potrzebie. Wreszcie, z większą ilością postaci, możesz powtórzyć dzienne zadania więcej niż raz i uzyskać więcej nagród poprzez wiele questów.
  • Dark Portal Pass: Nawet jeśli dostaniesz trochę złota, gdy kupisz Dark Portal Pass na swoim koncie, otrzymasz również wiele korzyści. Po pierwsze, boost do poziomu 58 dla każdej postaci (z wyjątkiem nowych ras) sprawia, że jest ona gotowa do wejścia w nową zawartość. Dodatkowo, możesz zaoszczędzić sporo złota, ponieważ będziesz posiadać umiejętność Czeladnik Jeździecki oraz wierzchowca. Co więcej, będziesz miał sprzęt, poziomy umiejętności broni i reputację, które zwiększą Twój potencjał na kontynencie Outland.

Wydawanie złota

Teraz, gdy wiesz już więcej z tego WoW TBC Gold Farming Guide, kolejną opcją jest sprawdzenie, gdzie możesz odpowiednio wykorzystać swoje monety. Jednym z możliwych sposobów na wydanie Twojego złota jest nauka/rozbudowa Twoich umiejętności i zdolności. Dzięki temu będziesz miał do dyspozycji potężne sposoby na pozbycie się wrogów i zwiększenie efektywności swojej postaci.

Po drugie, możesz podnieść swoją umiejętność jazdy konnej i nauczyć się latać na kontynencie Outland. Dzięki tej opcji masz szansę na szybkie przemieszczanie się i zbieranie większej ilości materiałów z różnych źródeł.

Później wszystko zależy od Ciebie i priorytetów Twojej postaci lub Gildii. Pamiętaj, aby zostawić próżność lub “kosmetykę” jako ostatnią opcję.