Zaproszenie na ślub to kartka papieru, która oficjalnie zaprasza towarzystwo twoich gości na jedno z najważniejszych wydarzeń w twoim życiu. Być może planujesz poślubić swoją ukochaną na romantycznym bajkowym ślubie, który jest tradycyjną formalną sprawą. Lub może wolisz zostać wciągniętym w bardziej swobodną ceremonię, na zewnątrz, na przykład w ogrodzie lub na plaży. Niezależnie od wymarzonego przedstawienia Twojej wyjątkowej historii miłosnej, mogą istnieć pewne zasady etykiety zaproszenia na ślub, których nie należy łamać.

Oto 10 najważniejszych wskazówek, które pomogą zachować prawidłową etykietę podczas wysyłania spersonalizowanych zaproszeń ślubnych do rodziny i przyjaciół…

1. Jak wybrać idealną papeterię ślubną?

Jedną z najważniejszych decyzji, które będziesz musiał podjąć, myśląc o zaproszeniach ślubnych, jest styl zaproszenia. Papeteria ślubna odzwierciedla Twoje osobiste upodobania, a także motywuje odbiorcę zaproszenia do odpowiedzi na Twoją prośbę.

Zaproszenia ślubne nie muszą być wyciszone i subtelne w designie lub tonie. Dopuszczalne jest mieszanie i łączenie formalnej czcionki z pop współczesnymi kolorami i akcentami. Nie musisz niszczyć budżetu tylko dlatego, że chcesz zaimponować gościom weselnym. Wybierz niedrogie papeterie ślubne, które pasują do wybranego motywu ślubnego, stylu ceremonii i Twojej osobowości.

2. Jakie szczegóły muszę podać?

Spersonalizowane zaproszenia na ślub muszą zawierać niezbędne informacje, takie jak dzień i data ślubu, miejsce ceremonii ślubnej oraz miejsce przyjęcia. Bez tych informacji Twoi goście nie będą wiedzieli, gdzie Cię znaleźć w dniu ślubu.

3. Jaki jest właściwy sposób pisania spersonalizowanych zaproszeń ślubnych?

Sposób prezentacji informacji zależy od stylu ślubu. W przypadku tradycyjnego i formalnego ślubu należy przestrzegać zasad etykiety dotyczących właściwego sposobu zwracania się do gości. Przypadkowy ślub nie ma ustalonych zasad dotyczących sposobu, w jaki podajesz kluczowe informacje.

Możesz samodzielnie napisać spersonalizowane zaproszenia ślubne lub zlecić ich wykonanie przez kogoś innego.

4. Jak wyróżnić spersonalizowane zaproszenia ślubne?

W szczycie sezonu ślubnego twoje zaproszenie na ślub może wymagać konkurowania z wieloma innymi zaproszeniami wysłanymi do twoich przyjaciół. Naleganie, aby Twoi przyjaciele MUSI uczestniczyć w Twoim ślubie, nie jest dobre. Możesz jednak zachęcić ich osobistym akcentem zaproszenia na ślub.

Pisząc odręcznie spersonalizowane zaproszenia ślubne, zachowaj ostrożność przy wyborze słów. Dodaj osobistą wiadomość, aby Twoi goście poczuli się doceniani i doceniani, a także bardziej prawdopodobne, że odeślą kartę RSVP potwierdzającą ich obecność.

5. Czy są jakieś inne informacje, które powinienem dodać?

Goście naprawdę doceniają to, gdy zwracasz szczególną uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Dostarczenie karty z mapą kierunku, która zawiera informacje o tym, jak dostać się na ceremonię ślubną i miejsca przyjęć oraz lokalne miejsca, w których goście mogą nocować, jest uważane za doskonałą etykietę.

Możesz również poinformować swoich gości o odpowiednim kodzie ubioru, pisząc: Sukienka: Formalna lub Sukienka: Smart Casual na końcu zaproszenia na ślub.

6. Czy muszę dołączyć kartę RSVP?

Jeśli chcesz wiedzieć, ilu gości przybywa na twój ślub, musisz wysłać karty RSVP ze spersonalizowanymi zaproszeniami ślubnymi . Aby poprosić o szybką odpowiedź, w ciągu 4 tygodni, dobrze jest dołączyć kopertę z opłaconym adresem zwrotnym. Przechowuj listę gości, abyś mógł łatwo zidentyfikować, kto powinien zostać poproszony o odpowiedź RSVP.

7. Ile razy muszę sprawdzać zawartość?

Po całym czasie i staranności, jaką przejąłeś, wybierając idealne zaproszenia ślubne na swój wyjątkowy dzień (nie zapominając o wydatkach, które wydałeś), szkoda byłoby zepsuć wszystko błędem, którego nie zauważyłeś.

Zamawiając drukowane zaproszenia ślubne i inne artykuły papiernicze, koniecznie poproś o kopię próbną, którą możesz sprawdzić.

Dokładnie i dokładnie przeczytaj kopię próbną. Zwróć szczególną uwagę na daty i pisownię. Poproś ukochanego, aby również szukał błędów. Jasno zaznacz wszystkie błędy, aby można je było poprawić w drukarkach.

Jeśli piszesz ręcznie swoje zaproszenia ślubne, upewnij się, że poprawnie przeliterowałeś imię i adres każdego gościa. Błędna jest pisownia czyjegoś imienia.

8. Jak złożyć spersonalizowane zaproszenia ślubne?

Współczesne zaproszenia ślubne składają się z wielu elementów. „Pakiet” zazwyczaj obejmuje spersonalizowane zaproszenie na ślub, kartę RSVP, kartę odbioru i kartę kierunku mapy. Niektóre pary dodają również zaadresowaną kopertę z kopertą, aby zachęcić gości do odesłania natychmiastowej odpowiedzi.

„Pakiet” zaproszenia na ślub składa się według wielkości, z napisami na kartach skierowanymi do góry. Od dołu do góry, twoja treść powinna być spersonalizowanym zaproszeniem ślubnym, kartą odbioru i kartą kierunku mapy. Jeśli dołączasz kopertę z zaadresowanym adresem, należy ją włożyć następną stroną do dołu, z kartą RSVP skierowaną do góry i schowaną pod klapką.

9. Kiedy powinienem wysłać zaproszenia na ślub?

Uznaje się za dobrą etykietę ślubną pisanie i wysyłanie zaproszeń ślubnych do gości we właściwym czasie. Ogólnie oznacza to, że zaproszenie na ślub powinno wylądować na wycieraczce każdego gościa na osiem tygodni przed wielkim dniem. Jeśli wyślesz zaproszenia zbyt wcześnie, może to skończyć jako stos zadań i zostać zapomniany. Zaproszenie na ślub, które zostanie wysłane za późno, może oznaczać, że gość nie będzie mógł wziąć udziału w dniu.

10. Czy powinienem sprawdzić przesyłkę?

Jest to dobra etykieta, aby upewnić się, że wysłałeś swoje zaproszenia ślubne z właściwą wysyłką. Musisz sprawdzić poprawność kosztów wysłania „paczki” do każdego gościa.