Koparki kołowe należą do maszyn drogowych i budowlanych, które wyróżnia zwiększona funkcjonalność i wielozadaniowość względem sprzętu gąsienicowego. Docierają bowiem w trudno dostępne miejsce, z łatwością pokonują drogi i wymagające place budowy, na co nie możemy sobie pozwolić, gdy operujemy koparką gąsienicową. Sprzęt kołowy znajduje zastosowanie w wielu zróżnicowanych zadaniach – od prostych robót, m.in. wykopów pod przyłącza, fundamenty czy wyrównywania terenu, po bardziej wymagające zadania – prace drogowe, melioracje i duże wykopy w budownictwie komercyjnym. Możemy jednak wyróżnić zakres prac, do których niezbędne okażą się modele kołowe o sprecyzowanych właściwościach. Do maszyn, które poradzą sobie m.in. z pracą na torach tramwajowych czy kolejowych, a także w pracach okołotorowych i utrzymaniowych, należą koparki dwudrogowe. Atlas Polska to renomowany dealer koparek torowych tej marki w naszym kraju, który działając w branży budowlanej i drogowej od przeszło dwóch dekad, stale poszerza ofertę, doskonaląc zakres obsługi klienta i usług serwisowych.

  • Jakie koparki kołowe sprawdzą się idealnie w pracach torowych?
  • Koparka torowa dwudrogowa 1404 ZW – postaw na funkcjonalność i niezawodność
  • Atlas Polska – renomowany dealer koparek torowych

Jakie koparki kołowe sprawdzą się idealnie w pracach torowych?

Oczywiście koparki kołowe cechuje zwiększona funkcjonalność i wielozadaniowość, jednak nie wszystkie modele z tej rodziny poradzą sobie w wymagających pracach na torach kolejowych czy tramwajowych. Tego rodzaju zadania wymagają zastosowania sprzętu o sprofilowanej charakterystyce. Receptą okaże się koparka torowa, a w szczególności – koparka dwudrogowa. Poza pracami wykonywanymi bezpośrednio na torach idealnie sprawdzą się również przy robotach utrzymaniowych czy okołotorowych. Decydując się na zakup tego rodzaju sprzętu, warto zastanowić się, na jakiego producenta postawimy, a także jaka specyfikacja maszyny pozwoli jej na ekonomiczną i efektywną pracę w tych warunkach. Świetnym wyborem okaże się koparka dwudrogowa firmy Atlas, gwarantująca wielozadaniowość i niezawodność.

Koparka torowa dwudrogowa 1404 ZW – postaw na funkcjonalność i niezawodność

Koparka dwudrogowa 1404 ZW marki Atlas to jedna z najbardziej funkcjonalnych i niezawodnych maszyn przeznaczonych do prac torowych, okołotorowych i utrzymaniowych. To mniejsza siostra modelu 1604 ZW. Prace na torach wymagają od operatora wyjątkowej precyzji i ostrożności, od samej maszyny zaś – niezrównanej stabilności. Koparka torowa musi powiem wykazywać się kontrolą siły docisku, która pozwoli na efektywne wykonywanie robót bez uszkodzenia trakcji, na której pracuje. Model 1404 ZW został wyposażony w system automatycznego podnoszenia łap, który zapobiega nadmiernym obciążeniom szyn, po których porusza się koparka torowa. Warto też zwrócić uwagę na komfort i bezpieczeństwo pracy operatora. Koparka dwudrogowa 1404 ZW posiada niezwykle wygodną podwójną kabinę, a także nowatorski układ stabilizacji, który wyeliminuje zagrożenia związane z robotami torowymi. Innowacyjna technologia AWE 4 odpowiada natomiast za precyzyjne, proporcjonalne i uniezależnione od obciążenia sterowanie zakresem ruchów sprzętu. 

Atlas Polska – renomowany dealer koparek torowych

Atlas Polska to renomowany i niezwykle doświadczony dealer koparek torowych w naszych kraju, oferujący także niezwykle szeroki zakres precyzyjnych usług serwisowych oraz kompleksową obsługę klienta w zakresie profesjonalnego doradztwa. Postaw na modele koparek dwudrogowych marki Atlas i ciesz się niezawodnością pracy w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach. W naszej szerokiej ofercie znajdują się koparki kołowe przystosowane do pracy na bardzo zróżnicowanych podłożach. Nasze maszyny mogą pracować w każdych warunkach, zapewniając bezpieczeństwo operatora i niezrównaną stabilizację pojazdu.