Peruki, tupety czy pojedyncze doczepiane kosmyki włosów to najpopularniejsze narzędzia dostępne na rynku, dzięki którym można całkowicie zmienić swoją fryzurę. Do całkowitej zmiany wizerunku potrzeba kilku czynników, lecz to nowa fryzura potrafi być elementem kluczowym. 

Toppery, czym są?

Toppery są niczym innym jak tupetami zakładanymi w celu zamaskowania braków owłosienia na głowie, zmiany wizerunku czy chwilowej charakteryzacji. Popularność tupetów wśród kobiet i mężczyzn rośnie z roku na rok. Ludzie coraz częściej sięgają po tego typu rozwiązania ze względu na ogromny wybór produktów oraz zastosowywanie przez producentów coraz to nowszych rozwiązań technologicznych. Wyróżnić można tupety z włosem syntetycznym oraz naturalnym. Każdy typ topperów niesie za sobą określone wady oraz zalety. Dokonując wyboru, należy określić własne preferencje, przeznaczenie oraz budżet.

Baza tupetu

Stosowane rozwiązania technologiczne nie dotyczą jedynie włosów. Producenci obecni na rynku perukarskim prześcigają się w rozwiązaniach technologicznych stosowanych do produkcji czepków, na których to włosy są osadzone. Bardziej zaawansowana technologia idzie w parze z lepszym dopasowaniem peruki. Komfort noszenia tupetu to kluczowy parametr, którym kierują się producenci. Pierwsze skojarzenie związane z założeniem tupetu to taśma mocująca. Dzisiejsi producenci stosują znacznie wygodniejsze i mniej zawodne rozwiązania, jakim są toppery clip in. Jest to technologia mocowania tupetu do własnych włosów za pomocą specjalnie przystosowanych spinek. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy nie muszą się martwić o uszkodzenie własnych włosów. Rozwiązanie jest bardzo mało inwazyjne, a dodatkowe ściągacze pozwalające dokładnie dopasować topper do obwodu głowy, wzmacniają efekt wygody i stabilnego przymocowania tupetu. Nigdy więcej nie wystąpią obawy, że mocniejsze zahaczenie włosami spowoduje zsunięcie się czepka. 

Rodzaj włosa

Parametrem, który koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jest typ włosów stosowanych do produkcji tupetów. Wyróżnia się włosy:

  • naturalne
  • syntetyczne

W zależności od oczekiwań oraz preferencji klienta specjalista doradzi jaki typ włosa będzie się sprawdzał lepiej w określonej sytuacji. Tupety skonstruowane na bazie włosów naturalnych wyróżniają się niemal idealną imitacją prawdziwej fryzury, ponieważ do ich produkcji stosowane są naturalne ludzkie włosy. Wiąże się to z większymi kosztami w porównaniu do produktów syntetycznych. Tupety syntetyczne, są za to lżejsze, łatwiejsze w użytkowaniu oraz czyszczeniu. Podejmując decyzję jaki tupet wybrać odpowiednim pomysłem wydaje się rozmowa ze specjalistą lub sprawdzenie opinii produktu w internecie.