Jeszcze niedawno planując zakupy i wykonanie niewielkiej reparacji, szukaliśmy dwóch różnych obiektów. Obecnie jedno i drugie oferuje nam centrum handlowe. Warszawa i inne miasta ścigają się w oferowaniu klientom miejsc, które mogą zaspokoić jak najwięcej naszych potrzeb. Jakie usługi są najpopularniejsze?

Pod jednym dachem

Duże obiekty handlowe oferują nam coraz więcej. Wszystko po to, aby odwiedzający mieli wrażenie, że znaleźli miejsce idealne. To dlatego jednym z najczęściej modernizowanych obiektów jest centrum handlowe. Warszawa ma ich statystycznie najwięcej. Każde co kilka lat przechodzi gruntowny lifting, po którym nie tylko lepiej wygląda, ale także ma w ofercie coraz więcej usług. Potrzebę dodania usług dostrzeżono już w pierwszych fazach istnienia sklepów wielkopowierzchniowych. Tak zwana II generacja tych obiektów obejmowała już nie tylko hipermarket, ale także niewielki pasaż z punktami usługowymi. Pierwsze z nich oferowały dorabianie kluczy lub ksero. Od tamtej pory zmieniło się bardzo wiele.

Szewc, zegarmistrz i odbiór przesyłek

Centrum handlowe w Warszawie w pierwszej kolejności stawia na różnorodność lokali handlowych. Miejsca, w których można poprosić o konkretną usługę, zwykle są umieszczone z boku alejek lub na wyspach. O ich lokalizację można dopytać w punktach informacyjnych. Jakie usługi stały się dość powszechne? Z pewnością te, które dotyczą naszej codzienności. Naprawa obuwia, przeszycie ubrań, pranie chemiczne i prasowanie to standard. Prawie zawsze można dodatkowo naprawić zegarek, usztywnić lub naprawić okulary. Wiele obiektów posiada także punkt, w którym nadaje się lub odbiera przesyłki. To wyjątkowa wygoda dla osób, które kupują online lub np. wysyłają pocztę firmową.

Poprawianie urody, korekta niedoskonałości

Co jeszcze oferuje nowoczesne centrum handlowe? Warszawa i inne duże miasta od kilku lat mają w takich obiektach ofertę beauty. Osoby zainteresowane mogą liczyć na pielęgnację paznokci, podcięcie lub stylizację fryzury a panowie na usługi barberskie. Co ciekawe, zadowolony będzie także nasz czworonożny przyjaciel, który może się wybrać do psiego fryzjera. Duże centra handlowe oferują zabiegi relaksacyjne, a nawet masaże. Pojawiają się w nich także kliniki urody. Dzięki temu dbanie o urodę jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy wybrać się do ulubionych butików a po zakupach wstąpić na niewielki zabieg upiększający twarz lub ciało.

Lista usług, dostępnych w dużych sklepach nie jest zamknięta. Każdy kolejny etap ich ewolucji oznacza dla klienta coraz więcej atrakcji, których nie trzeba już szukać w innym miejscu.