W dobie coraz to szybciej rozwijającej się technologi, bardzo łatwo o przeoczenie najnowszej nowinki technicznej. Co więcej, jeżeli prowadzimy własne przedsiębiorstwo, natłok zadań może przytłoczyć, a co za tym idzie, nie dostrzegamy nowych technologi. W przypadku firm spedycyjnych, logistycznych, a także kurierskich (i nie tylko), warto przyjrzeć się napinaczom akumulatorowym. Narzędzie to jest niezbędne dla twojej firmy. Dlaczego? Zapraszam do artykułu.

Napinacze akumulatorowe — czym właściwie są?

Napinacz do taśmy (akumulatorowy), to niezwykle intuicyjne, a zarazem pożyteczne urządzenie. Rolą napinacza akumulatorowego jest łączenie oraz zgrzewanie taśm PET lub PP. Funkcja ta zapewni o wiele szybsze i pewniejsze pakowanie paczek, począwszy od małych przesyłek, a kończąc na całych paletach. Uniwersalność napinacza pozwala na wykorzystanie jego pełnych możliwości, niezależnie od warunków, a także charakteru danej firmy. Napinacze akumulatorowe są świetnym narzędziami, które pozwolą zastąpić inne maszyny, a co najważniejsze, i należy podkreślić — czas. Jednak to nie jest jedyna zaleta i funkcja urządzenia.

Funkcjonalność napinacza

Na wstępnie koniecznie należy podkreślić, że urządzenie przystosowane jest do pracy w firmach, w których procedura pakowania nie jest zintegrowany, tzn. nie jest dostosowany do jednego typu towaru. Zatem urządzenie jest całkowicie uniwersalne, niezależnie od rodzaju paczek, w czym pomagają takie funkcje jak.:

  • Możliwość dobru siły naciągu, co pozwoli dostosować urządzenie do gabarytów danej paczki oraz tego, jak bardzo musi być zaciśnięta. Dodatkowo funkcja ta pozwala na perfekcyjne dopasowanie taśmy do danej paczki.
  • Regulacja zaciskania taśmy PET oraz PP. Takie rozwiązanie pozwoli na błyskawiczne opakowywanie paczek, towaru oraz palet.
  • Poręczność to jedna z cech urządzenia, która bardzo często jest marginalizowana — a nie powinna. Narzędzie może być obsługiwane przez jedną rękę, w czym ułatwia kształt napinacza, a także ułożenie przycisków oraz stosunkowo niewielkie gabaryty — od 5 do 8 kg.

Powyższe aspekty urządzenia wskazują, jak bardzo napinacz akumulatorowy jest intuicyjny i wielofunkcyjny. Dzięki jego funkcjonalności wszystkie przesyłki zostaną perfekcyjnie zapakowane. Nie musimy się więc martwić, że paleta lub paczka zostanie zniszczona podczas transportu.

Napinacz akumulatorowy, czyli must have każdej firmy

Napinacze akumulatorowe takie jak https://izipak24.pl/produkty/napinacze,2,6843 wykorzystywane są do zabezpieczania oraz pakowania towarów i przesyłek, więc przydadzą się każdej firmie. Urządzenie dodatkowo jest przystosowane do pracy w każdych warunkach i w każdej temperaturze. Ponadto jego wytrzymały akumulator pozwala wykonać do 200 wiązań w ciągu jednego cyklu. Dodatkową zaletą jest szybkość ładowania urządzenia. W efekcie, narzędzie to jest gotowe do nieprzerwanej pracy, na najwyższych obrotach.