Jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata jest hałas. Hałasy, które są stale obecne w naszym otoczeniu, mają niezwykle negatywny wpływ na nasz organizm i nastrój.

Otaczają nas hałasy

Jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata jest hałas. Hałasy, które są stale obecne w naszym otoczeniu, mają niezwykle negatywny wpływ na nasz organizm i nastrój. Udowodniono medycznie, że hałas jest szkodliwy zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Ciągły hałas może prowadzić do problemów z sercem i trawieniem, bólów głowy i napiętego stanu nerwu, który może utrudniać koncentrację oraz powodować utratę pamięci i wydajności.

To zasłony dla szkodliwych dźwięków!

Przy pomocy dwuwarstwowych, grubych tkanych kurtyn akustycznych możemy skutecznie wyeliminować nieprzyjemne odgłosy. Zasłony wykonane ze specjalnych materiałów mogą być klinami dowolnego stylu w domu, pracowni lub miejscu pracy, jako estetyczne dodatki do domu ze względu na szeroką gamę kolorów i wzorów.

Nie ma doskonałej ciszy

Wokół nas nie może być całkowitej ciszy, są ciągłe głosy, których nie możemy wykluczyć. Należą do nich kojące i przyjemne odgłosy natury. Ale hałas z zewnętrznego źródła, który zakłóca spokój w naszym domu, nie należy do tej kategorii. Hałas pojazdów, sprzętu roboczego, urządzeń technicznych, telefonów, szczekania psów czy kłótni sąsiadów zdecydowanie warto wyciszyć, jeśli chcesz mieszkać, pracować lub odpoczywać w spokojnej, zdrowej i harmonijnej atmosferze.

Kurtyna podnosi się!

Kurtyny akustyczne mogą być idealnym rozwiązaniem do wygłuszania okien, ale świetnie sprawdzą się również jako ścianka działowa. Trwałe i nadające się do prania w pralce tkaniny mają zdolność pochłaniania dźwięku na poziomie około 20-30 dB.
Wiele funkcji w jednym produkcie

Oprócz właściwości dźwiękochłonnych, kurtyny akustyczne mogą być również używane jako zasłony zaciemniające. W ten sposób wykluczając światło i hałas, możemy spokojnie się zrelaksować, a nawet stworzyć prawdziwe kinowe wrażenia w naszym domu.

lassowe powierzchnie

Szklane okna nie są w stanie pochłaniać dochodzących na ich powierzchni dźwięków, odbijają je tworząc niepokojące echo. Hałas z ulicy jest tylko nieznacznie tłumiony, dlatego zalecamy umieszczenie przed oknami ozdobnych zasłon akustycznych.

Spokój nocy jest ważny

Ludzkie ucho nie może wykluczyć dźwięków, nawet podczas snu. Kiedy mieszkamy w bardziej ruchliwym miejscu, niestety często budzimy się zmęczeni, wycieńczeni nocnymi hałasami. Zmęczenie wpływa również na cały dzień, nastrój i pracę. Zamiast tabletek nasennych, kurtyny akustyczne oferują prostsze i zdrowsze rozwiązanie. Z ich pomocą można prawie całkowicie wykluczyć hałas i oślepiające światło!

Biura na planie otwartym

Oprócz wielu zalet biura jednopokojowe mają również wady. Hałas komputerów, telefonów, innego sprzętu technicznego, mebli i rozmowy współpracowników mogą zakłócać naszą koncentrację, a tym samym pogarszać wydajność naszej pracy. Ze względu na negatywny wpływ hałasu na nasze zdrowie, musimy kilkakrotnie korzystać ze zwolnień lekarskich, co również szkodzi pracy. Zasłony akustyczne mogą również rozwiązać problemy z hałasem w miejscu pracy.

Nie ruszaj się – zasłony!

Nie myl tradycyjnych zasłon z akustycznymi zasłonami dźwiękochłonnymi! Kurtyny akustyczne ze względu na swoją gęstość i grubość doskonale sprawdzają się jako dźwiękochłonne i dźwiękochłonne, zaciemniające, a nawet termoizolacyjne, a ich dekoracyjny i wyszukany design sprawia, że ​​idealnie nadają się do dekoracji naszych domów.

https://perfectacoustic.it/acustica-importanza-dellacustica/