Panele fotowoltaiczne to fantastyczna inwestycja na przyszłość – dzięki wykonaniu z najlepszych materiałów mogą służyć przez lata generując przy tym niemałe oszczędności oraz ilości energii. Panele słoneczne są nie tylko opłacalne pod względem ekonomicznym, m.in. ze względu na to, że niewykorzystana energia magazynowana jest w sieci energetycznej, z której można ją w każdej chwili pobrać, ale także ze względu na korzyści dla środowiska naturalnego – nie bez powodu energia elektryczna, nazywana jest zieloną. Nazwa ta wzięła się oczywiście od tego, iż promienie słoneczne wykorzystywane przez panele fotowoltaiczne są źródłem energii odnawialnej, która nie nadwyręża środowiska. Wolna Energia, zaufany sprzedawca prowadzący sklep z panelami fotowoltaicznymi wiodących marek – już dziś poznaj różnice między rodzajami paneli!

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne – charakterystyka

Panele słoneczne zbudowane są z kilku warstwa materiałów nałożonych na siebie – na samym wierzchu znajduje się szyba, którą znajdują się warstwy folii oraz połączonych ogniw oraz spód ramy wraz z puszką połączeniową oraz przewodami. Panele fotowoltaiczne dzielą się na panele monokrystaliczne i polikrystaliczne – jaka jest różnica między nimi? Podstawową rzeczą, którą należy wiedzieć o panelach jest to, iż są one produkowane z krzemu – pierwiastka chemicznego zidentyfikowane już w 1787 roku! Panele monokrystaliczne cechują się tym, iż są one budowane z monokryształu krzemu, czyli z kryształu krzemu, który w całości stanowi jeden kryształ. Budowane z niego panele charakteryzują się czarnym kolorem oraz wysoką ceną, za którą idzie najwyższa wydajność, najlepsza jakość i długa żywotność.

Panele słoneczne polikrystaliczne – charakterystyka

Polikrystaliczne panele słoneczne produkowane są z płytek krzemowych o nieregularnej strukturze krystalicznej – ma to duże znaczenie, gdyż im bardziej regularna jest struktura, tym bardziej wydajne są panele. Panele polikrystaliczne są mniej wydajne od monokrystalicznych, ale są przez to tańsze dzięki czemu można zainwestować w większą ich ilość (celem zwiększenia powierzchni, na którą padają promienie słoneczne), aby uzyskać efekty podobne do paneli monokrystalicznych. Panele polikrystaliczne charakteryzują się niebieskim kolorem i widoczną strukturą krzemu, która swoim wyglądem przywodzi na myśl szron.

Wolna Energia – zaufany sklep z panelami fotowoltaicznymi

Panele monokrystaliczne i inwertery, zestawy akumulatorowe, pompy ciepła czy piece elektrodowe – sklep z Wolna Energia oferuje różne modele wymienionych urządzeń i wiele więcej! Sklep z panelami fotowoltaicznymi Wolna Energia oferuje produkty wiodących marek: Sunlink, SunPower, Ja Solar, Trina Solar, Q Cells i SunPro Power, aby zapewnić szeroki wybór i jak najwyższą jakość oraz poziom zadowolenia z inwestycji. Dodatkowym atutem Wolnej Energii jest to, iż zatrudnieni w niej fachowcy profesjonalnie zamontują panele niezależnie od tego czy chce się je zainstalować na dachu czy na ziemi. Sklep z panelami fotowoltaicznymi Wolna Energia znajduje się pod adresem: https://wolnaenergia.eu/panele-fotowoltaiczne/