Lubimy ułatwiać sobie życie. Multi funkcjonalne telefony czy systemy SMART pozwalają nam ograniczyć potrzebę posiadania wielu urządzeń do jednego. Podobnie możemy zrobić z kluczami. Na rynku dostępne jest rozwiązanie, które sprawia, że do wielu zamków potrzebny nam będzie tylko jeden klucz.

Czym jest system na jeden klucz?

Jeden klucz to idealne rozwiązanie dla osób lub firm, które borykają się z problemem posiadania ich w dużej ilości. Różnego rodzaju zamknięcia powodują, że przy potrzebie dorobienia kompletu kluczy, trzeba liczyć się z większymi kosztami.

System na jeden klucz pozwala na posiadanie zaledwie jednego egzemplarza, by otworzyć wszystkie przystosowane wkładki czy kłódki na jeden klucz. Dodatkowo jest to poręczne, ponieważ nie musimy już posiadać oddzielnych kluczy do domu, furtki, garażu, itd, a zaledwie jeden, dzięki któremu dostaniemy się do miejsc objętych tym rozwiązaniem.

W zależności od wybranego wariantu, można zdecydować się na wkładki nieatestowane lub atestowane. W przypadku, gdy system stosujemy wewnątrz budynku mieszkalnego (np. dom jednorodzinny), po którym poruszają się sami mieszkańcy, nieatestowane wkładki powinny w zupełności wystarczyć. Jeżeli natomiast zależy nam na zabezpieczeniu wejścia do budynku, garażu, komórki, czy innego miejsca, powinniśmy wybrać wariant z atestowanymi wkładkami lub kłódkami na jeden klucz.

Kłódki na jeden klucz – kiedy się przydają?

Rozwiązanie to można polecić wszystkim, którzy posiadają wartościowe przedmioty, pozamykane w szafkach, kufrach, itp. Zastosowanie dla takiego systemu znajdziemy np. na placach budowy. Często znajduje się tam wiele skrzynek z narzędziami czy kontenerów wypełnionych drogim sprzętem budowlanym. Stosują kłódki na jeden klucz, można wszystkie te zabezpieczenia otwierać odpowiednim kluczem, do którego dostęp ma chociażby kierownik budowy lub odpowiedni pracownik. W ten sposób zyskujemy wygodę i ograniczenie potrzeby posiadania kilku, kilkunastu, a nawet i kilkudziesięciu kluczy.

Wkładki do domu i firmy

Zastosowanie wkładek na jeden klucz to dobre wyjście zarówno w przypadku domu, jak również firm o niewielkich rozmiarach. W miejscu gdzie wszyscy użytkownicy kluczy mogą posiadać jednakowy dostęp lub kupujący chce zastosować system w wybranych drzwiach do konkretnych pomieszczeń. W ten sposób w znaczący sposób ogranicza się ilość kluczy, która przy użyciu różnych zamków, zmusiłaby do posiada kilku oddzielnych egzemplarzy.

Jak widać jest to rozwiązanie praktyczne i pozwalające ograniczyć problem z wieloma kluczami w jednym pęku.