Jean Louis David (JLD) to marka znana na całym świecie. Jej nazwa pochodzi od imienia i nazwiska francuskiego wizjonera fryzjerstwa, któremu zawdzięczamy między innymi cieniowanie włosów. David współpracował z najwybitniejszymi fotografami. Jego celem było wyeksponowanie piękna kobiecych włosów. Stworzył całe imperium fryzjerskie, w postaci salonów fryzjerskich działających w systemie franczyzy i pracujące na wysokiej jakości produktach kosmetycznych.

Produkty do pielęgnacji włosów

Wśród kosmetyków pielęgnacyjnych marki Jean Louis David znajdują się wyroby dedykowane różnym potrzebom włosów. W opcji są szampony, odżywki, ekstrakty, serum, maski, kremy, mgiełki o różnych właściwościach, w tym nadające włosom objętości, połysku, elastyczności, ułatwiające rozczesywanie, odbudowujące strukturę włosa.

Dzięki produktom JLD możemy z powodzeniem przywrócić blask nawet najbardziej zniszczonym włosom. Częste farbowanie i modelowanie powodują, że nasze włosy są osłabione, łamliwe i uwrażliwione. Specjalnie opracowane receptury kosmetyków Jean Louis David, przywracają fryzurze blask i świeży wygląd.

W codziennym stosowaniu idealnie sprawdza się JLD Go Daily Infusion ekstrakt z różą pustyni. Kosmetyk przeznaczony jest do włosów normalnych. W związku z tym, że zawarta w produkcie róża pustyni posiada właściwości zatrzymujące wodę, jego regularne stosowanie zapewnia najwyższy poziom nawilżenia. Ekstrakt ułatwia rozczesywanie włosów bez uszkodzenia ich struktury. Do tego dodaje pasmom połysku, elastyczności i lekkości.

Produkty do stylizacji włosów

W katalogu produktów Jean Louis David znajdują się także kosmetyki do stylizacji. W asortymencie dostępne są między innymi: pianki stylizujące, lakiery (w tym lakiery bardzo mocno utrwalające), spreje do modelowania cienkich i delikatnych włosów, mgiełki odświeżająco-nabłyszczające, pasty do stylizacji, żele modelujące, pudry teksturyzujące z ekstraktem z nasion moringi olejodajnej.

Osobom, które mają problem z okiełznaniem niezdyscyplinowanych włosów, poleca się JLD Go Style Nutri Serum rozświetlająco-dyscyplinujące. Ten unikatowy produkt został stworzony do stosowania przed lub po modelowaniu. Działa jako warstwa ochronna, która zapobiega puszeniu się włosów (włosy stają się odporne na działanie wilgoci). W jego składzie znajdują się polimery, które tworzą delikatny filtr zabezpieczający. Pasma stają się gładkie i rozświetlone. Preparatu nie trzeba spłukiwać.

Zestawy kosmetyków Jean Louis David

Godne polecenia są także zestawy kosmetyków Jean Louis David, które nadają się do użytku na własne potrzeby, jak również mogą stanowić świetny pomysł prezent. Posiadają bowiem nie tylko rewelacyjny skład, ale również eleganckie opakowania. Do wyboru są komplety kosmetyków do włosów obejmujące:

  • szampon i cement, które nadają włosom objętości, 
  • szampon i maska o działaniu rozświetlającym,
  • szampon i maska oczyszczająco-ochronne,
  • zestaw naprawczy do zniszczonych włosów,
  • zestawy do włosów farbowanych z balsamem.

Przy czym warto zwrócić uwagę, że zestawy do włosów farbowanych dostępne są w kilku wariantach, w tym w wersji przeznaczonej do włosów farbowanych na kolor kasztanowy, do włosów farbowanych na kolor beżowy oraz włosów farbowanych na kolor bursztynowy.