Dla niektórych sezon rowerowy trwa przez cały rok. Wiele osób jednak użytkuje swoje jednoślady głównie w okresie wiosenno-letnim, co oznacza, że rower przez dłuższy czas stoi nieużywany. Odwiedzając sklep rowerowy w Lublinie możemy kupić niezbędne rzeczy, które przydadzą się w przygotowaniu swojego jednośladu.

Dobry smar do łańcucha

Jeżeli chcemy, by jazda na rowerze była przyjemna i nie odbywała się w towarzystwie zgrzytającego łańcucha, powinniśmy używać dobrego smaru. Ten nie tylko zmniejszy tarcie, co wpłynie pozytywnie na odczucia z jazdy, ale także po części go zakonserwuje, co spowolni proces jego zużycia. Oczywiście przed nałożeniem nowego, łańcuch należy odpowiednio wyczyścić, w czym pomogą środki, które znajdziemy odwiedzając np. w sklep rowerowy w Lublinie. W zależności od warunków w jakich eksploatujemy swój jednoślad, może być nam potrzebny inny rodzaj smaru. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki będzie najlepszy – warto poprosić o pomoc na miejscu lub skontaktować się z obsługą sklepu, jeżeli dokonujemy zakupu on-line.

Zadbaj o koła w swoim rowerze

Stan ogumienia w naszym rowerze ma duże znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Jazda na tzw. “flaku” nie jest komfortowa, ani bezpieczna. Jeżeli więc widzimy, że z naszego koła lub kół uchodzi powietrze, warto pomyśleć o nowej dętce. Warto wybrać sklep rowerowy w Lublinie, który dysponuje dużym wyborem. Wtedy w zależności od naszych potrzeb, możemy dobrać odpowiednią nie tylko pod względem rozmiaru, ale także producenta czy ceny. 

Opona z kolei ma bezpośredni styk z podłożem, dlatego powinniśmy dbać o jej stan. Dobrze jest ją dobrać także pod kątem tego, w jakich warunkach najczęściej użytkujemy rower. Opony z głębokim bieżnikiem będą się sprawdzać lepiej w terenie od tych z płytkim, ale w przypadku częstszej jazdy po ścieżkach rowerowych, będą generować większe opory toczenia.

Dokonaj wymiany niezbędnych części w rowerze

Wspomniane wcześniej koła, to zaledwie jeden z elementów naszego roweru, który ma wpływ na komfort podróżowania, jak również nasze bezpieczeństwo.

Przed pierwszymi jazdami w sezonie, warto jest dokonać gruntownego przeglądu roweru. Wtedy już na wstępie, jesteśmy w stanie znaleźć usterki, które zawczasu możemy wyeliminować. Pozwala to nam również na zaoszczędzenie czasu, ponieważ wiedząc co dokładnie musimy kupić, możemy odwiedzić sklep rowerowy w Lublinie raz, i zakupić wszystkie niezbędne podzespoły. 

Odpowiednio dokonany serwis przedsezonowy pozwoli nam cieszyć się bezpieczną i sprawiającą wiele radości jazdą.