Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie w swoim domu, a w przypadku firmy – wiedzieć, że pod nieobecność, nie pojawi się w niej niepowołana osoba. Można w tym celu wykorzystać systemy alarmowe Bosch, które pozwolą nam zwiększyć bezpieczeństwo budynku.

Jakie systemy alarmowe Bosch warto zakupić?

Podstawowym urządzeniem, który powinien składać się na nasz system alarmowy są czujki. Mogą one pełnić różne funkcje, w zależności od tego jaki rodzaj ruchu mają wykrywać.

Często spotykanymi są czujki ruchowe. Ich zadaniem jest wykrywanie przemieszczania się człowieka, poprzez przerwanie wiązki podczerwieni. Systemy alarmowe Bosch posiadają kilka modeli, które możemy dobrać odpowiednio, do naszych potrzeb, wynikających np. z wielkości pomieszczenia czy umiejscowienia czujki. Powinniśmy także wziąć pod uwagę, czy w domu znajdują się zwierzęta. Wtedy należy dobrać odpowiednie urządzenie, które nie będzie reagować na jego ruch.

Czujki zbicia szkła również powinny być dla nas elementem systemu, w który warto zainwestować. Nie każdy włamywacz będzie próbował dostać się poprzez manipulację przy zamku w drzwiach wejściowych. W przypadku zbicia szyby, sygnał natychmiast dotrze do centrali, która uruchomi alarm, który powinien spłoszyć potencjalnego złodzieja.

Systemy alarmowe Bosch, na które składają się czujki, to także centrale alarmowe, dzięki którym sygnał z czujki może być odebrany, a w następstwie wybrana forma alarmu uruchomi się. W zależności od preferencji właściciela budynku można zastosować alarm dźwiękowy, świetlny, albo tzw. cichy, czyli nie wydający dźwięku, ale np. zgłaszający włamanie do firmy ochroniarskiej, jeżeli z usług takowej korzystamy.

Jak właściwie skompletować system alarmowy?

Musimy pamiętać, że ma on spełniać podstawowe założenie – w razie włamania odstraszyć złodzieja lub sprawić, że odpowiednie służby zostaną poinformowane o zdarzeniu i będą mogły zareagować.

W zależności od tego, jaki rodzaj budynku posiadamy i jak chcemy go zabezpieczyć, można skonstruować system w oparciu o konkretne typy czujek. Podstawowym zastosowanym rodzajem mogą być ruchowe i reagujące na zbicie szkła. W ten sposób włamywacz będzie miał znacząco utrudnione zadanie. Nawet podstawowe systemy alarmowe Bosch, pozwolą podnieść poziom bezpieczeństwa obiektu.

Jeżeli nie wiemy jak odpowiednio dobrać ze sobą podzespoły, a także gdzie powinny zostać zamontowane, najlepiej skorzystać z profesjonalnej porady. Kupując takie urządzenia w sklepie lub online, możemy poprosić o pomoc w doborze osobę odpowiedzialną za obsługę klienta, która doradzi, jak złożyć odpowiadający naszym potrzebom system alarmowy.