Pierwsze sale zabaw pojawiły się w Polsce w latach 90. i natychmiast zyskały ogromną popularność. Szaloną zabawą zachwycają się najmłodsi, ale zalety funkcjonowania tego rodzaju obiektów doceniają również dorośli. Sprawdź, jakie zalety wiążą się z zabawą w sali zabaw.

Co znajdziemy na sali zabaw?

Wyposażenie sali zabaw daje ogrom możliwości do aktywnego spędzania czasu najmłodszych. To miejsce, w którym dzieci mogą dowolnie się wyszaleć, spożytkować swoją energię, ale też rozwijać motorykę ruchową. Zabawa w małpim gaju, który pełny jest tuneli, wspinaczki, lin, ścianek i innych przeszkód, to doskonała alternatywa dla tradycyjnego sportu.

W nowoczesnych salach zabaw znajduje się basen z kulkami, zjeżdżalnie różnego rodzaju, tyrolka, ścianka wspinaczkowa, jest też część dla najmłodszych uczestników zabawy z różnego rodzaju jeździkami czy domkami.

W takich obiektach nie brakuje nowoczesnego sprzętu. To nie tylko konsole do gier dla starszych, ale też projektor interaktywny, który zresztą cieszy się ogromną popularnością. Tzw. magiczny dywan pozwala bawić się i grać samodzielnie albo zespołowo. To narzędzie, które łączy naukę z zabawą. Może uczyć liczenia, czytania, języków obcych, rozwija motorykę ruchową, sprawność fizyczną, koordynację, pamięć i koncentrację. Jeden projektor tego rodzaju oferuje mnóstwo gier, które można dobierać indywidualnie, biorąc pod uwagę etap rozwoju poszczególnych uczestników zabawy.

Na sali zabaw urządzane mogą być imprezy okolicznościowe, najczęściej urodziny. W takim miejscu dzieci spędzają aktywnie co najmniej kilka godzin. To nie tylko czas doskonały dla maluchów, ale również ich dorosłych.

Czas wolny od dzieci

Kochamy swoje dzieci najmocniej na świecie, ale każdy rodzic potrzebuje trochę odpoczynku. Sala zabaw jest w tym celu idealna. W każdej znajduje się mini barek, w którym można zamówić lekki lunch, kawę czy ciastko. To świetne miejsce do spotkania z przyjaciółkami. Kiedy dzieci szaleją w małpim gaju i zjeżdżają ze zjeżdżalni, rodzice mogą w spokoju porozmawiać, poczytać czy posłuchać muzyki. Mogą być pewni, że w czasie kilkugodzinnej zabawy ich dzieci są w pełni bezpieczne, bo przecież na salach zatrudnieni są opiekunowie, którzy dbają o optymalne bezpieczeństwo. Niektóre oferują nawet opiekę pod nieobecność rodziców – warto wybierać te w centrach handlowych, bo dają szansę na realizację zakupów w spokoju, podczas gdy dzieci świetnie bawią się z rówieśnikami.

Dodaj komentarz