Z całą pewnością urządzenie własnego mieszkania, to naprawdę bardzo ciężkie zadanie, szczególnie jeżeli chodzi o kącik wypoczynkowy. Takie właśnie miejsce ma służyć relaksowi, dawać chwilę odpoczynku, jak również ma za zadanie integrować ze sobą domownika. Oczywiście w każdym takim kąciku wypoczynkowym, koniecznie muszą znaleźć się kanapy, czy też sofy, które muszą odpowiadać naszym wymaganiom. Przede wszystkim taki mebel musi być funkcjonalny, wygodny, jak również musi pasować formą i kolorystyką do całego wnętrza, dzięki czemu będzie ozdobą naszego kącika. Warto zatem wiedzieć, czym powinniśmy się kierować, kiedy wybieramy sofy. 

Kluczowa jest wielkość

Jeżeli chodzi o sofy, które przeznaczone są dla dwóch, czy też osób, czy też narożniki które nie mają funkcji spania, to tutaj wybór jest prostu. Trzeba mianowicie wybrać taki mebel wypoczynkowy, który zmieści się do salonu, miał rozmiary odpowiednie dla nas i dla innych domowników, jak również ważne jest to, aby dojście do niego było w pełni wygodne. Jeżeli chodzi o wielkość mebli z funkcją spania, to tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowania, ponieważ koniecznie musimy sprawdzić, ile miejsca do spania uzyskamy, kiedy mebel będzie rozłożony. Jest to bardzo ważne nie tyle jeżeli chodzi o komfort snu, ale chodzi też o samo rozkładanie, ponieważ nikt nie chce przecież za każdym razem przesuwać mebli w salonie, żeby móc rozłożyć sofę. 

Sposób rozkładania, konstrukcja i wypełnienie

Teraz na rynku, możemy spotkać się z różnego rodzaju mechanizmami, które umożliwiają nam rozkładanie narożnika, czy też sofy. Tym, co je od siebie różni, jest nie tylko czas oraz technika rozkładania, ale również ważny jest komfort snu. Są takie modele, gdzie aby rozłożyć sofę, to najpierw musimy ściągnąć poduszki oparcia, w innych wyciągnąć tak zwany “wózek”, a jeszcze inne rozkładają się tak jak kiedyś wersalki, czyli na system klik-klak. Możemy spotkać się także z takimi, jakie mają ukryty wewnątrz stelaż wraz z materacem. Zawsze sofa powinna być rozłożą w salonie, w obecności doradcy handlowego, który nam na pewno podpowie, za którą część sofy trzeba trzymać, jeżeli zależy nam na tym, aby mechanizm pracował dobrze. Za to, czy sofa jest miękka, czy też twarda, odpowiada jej wypełnienie. Jeżeli chodzi o rozkładane sofy, to tutaj występują cztery elementy sprężynujące, a mianowicie sprężyny faliste, sprężyny bonnelowe, czy też kieszeniowe, elastyczne taśmy siedliskowe, jak również pianki, czy też nawet pierze. Wybór jest praktycznie nieograniczony. 

Jeżeli chcesz dobrać odpowiednią sofę do swojego wnętrza, sprawdź ofertę https://galeriaszumen.pl/26-sofy.