Nowy poziom wygody

Damskie czy męskie szorty od zawsze kojarzyły się z wysokimi temperaturami panującymi w letnie, wakacyjne dni. Ich główną funkcją jest zapewnienie przewiewności dając wytchnienie osobie, która je nosi. Niejednokrotnie jednak mimo zakupu szortów nie spełniają one powyższej funkcji sprawiając, że można czuć się w nich niekomfortowo – wszystko za sprawą materiału. Gruby dżins, syntetyczna bawełna czy poliestrowe dodatki z pewnością mogą obniżyć funkcjonalność szortów o kilka klas. Zastosowanie odpowiedniego materiału jest kluczem do zadowolenia użytkownika. Idealnym rozwiązaniem będzie znalezienie szortów, których głównym, a najlepiej jedynym składnikiem będzie bawełna organiczna. Ze względu na swoje niepodrabialne parametry będzie stanowić perfekcyjny wybór na upalne dni.

Specyfikacja naturalnej tkaniny

Bawełna organiczna coraz częściej cieszy się popularnością. Z czasem z dnia na dzień widocznych jest coraz więcej produktów, których głównym elementem jest właśnie ten materiał. Jej głównym atutem jest całkowita przewiewność co pozwala na uzyskanie wysokiego poziomu wentylacji tak potrzebnego w gorących okresach. W wyniku tego skóra ciała pokrytego tą tkaniną nie poci się tak intensywnie co ogranicza przed nieprzyjemnymi i bolesnymi odparzeniami. Ponadto jej kolejnym atutem jest higroskopijność – pochłania ona mikrocząsteczki cieczy idealnie absorbując otaczającą ją wilgoć. Następną cechą na którą warto zwrócić uwagę jest solidność i zwartość struktury – włókna naturalnej bawełny są odporne na rozciąganie co sprawi, że szorty wykonane z tego materiału nie powiększą się o kilka rozmiarów z każdym kolejnym praniem.

Zobacz również: Szorty z bawełny organicznej – KOKOWORLD

Produkcja

Bawełna organiczna jest to najbardziej wymagający w tworzeniu, a następnie zbiorach materiał – pewnie stąd ta nieco wygórowana cena. Jednak za jakość się płaci i nie jest to powszechnie wiadome od wczoraj. Uprawy z których zbierane są włókna są w pełni ekologiczne – nie stosuje się w nich żadnych chemikaliów i pestycydów co sprawia, że ubrania wykonane z tej tkaniny są bardzo często wybierane przez alergików mających problemy skórne. Ludzie pracujący na tych terenach pobierają włókna z dbałością o każdy detal zapewniając solidność i wytrzymałość każdej nitki – nie stosuje się tam maszyn i pojazdów za pierwszy rzut oka ułatwiających pracę.

Połączenie tych wszystkich cech sprawia, że materiał bardzo chętnie wybierany jest przez szerokie grono odbiorców, a szorty z niego wykonane służą na lata użytkowania sprawiając wysoką satysfakcję użytkownika.