Tabletki odtłuszczające Bosch są wysokiej jakości akcesorium, w które powinien wyposażyć się każdy właściciel domowego czy firmowego ekspresu. Z czasem użytkowania ekspresu kawa może tracić na smaku jednocześnie pogarszając swój aromat. Przyczyną może być odkładanie się oleju z ziaren kawy we wnętrzu ekspresu. Na szczęście istnieją tabletki odtłuszczające Bosch, które w mgnieniu oka mogą zlikwidować ten problem i przywrócić radość z perfekcyjnie zaparzonej kawy.

Tabletki odtłuszczające Bosch – charakterystyka produktu

Tabletki odtłuszczające Bosch to niewielkie kapsułki, które wrzuca się do ekspresu w celu oczyszczenia jego wewnętrznych elementów z zalegającego tłuszczu. Bardzo dużym atutem tego typu akcesoriów jest idealnie dobrana ilość detergentu. Bowiem tabletki odtłuszczające Bosch to jednorazowe kapsułki, które posiadają identyczną ilość odtłuszczacza. W momencie używania odtłuszczaczy do ekspresów w płynie użytkownik mógłby błędnie dobrać ilość detergentu do swojego ekspresu. W konsekwencji tego może on zalegać w ekspresie (w przypadku zastosowania go w zbyt dużej ilości), bądź zbyt słabo oczyścić ekspres (w przypadku zastosowania go w zbyt małej ilości).

Tabletki odtłuszczające Bosch użytkowane są w dziecinnie prosty sposób. Wystarczy wrzucić je do zbiornika, do którego wkłada się ziarna kawy. Jednak w procesie czyszczenia oczywiście nie dodaje się ziaren gdyż detergent spowodowałby ich zanieczyszczenie. Tabletki odtłuszczające Bosch wykorzystywane są z powodzeniem przez domowych użytkowników, ale również duże kawiarnie w których produkuje się setki kaw dziennie.

Co ile przeprowadzać proces odtłuszczania ekspresu?

Tabletki odtłuszczające Bosch wcale nie muszą być stosowane bardzo często. Tak naprawdę przy średnim użytkowaniu ekspresu i produkcji około 4-5 kaw dziennie wystarczy stosować tabletki odtłuszczające Bosch co około 2 miesiące. Inni używają ich dopiero gdy wyczują, że z kawą jest ,,coś nie tak”. Jednak mimo wszystko lepiej dmuchać na zimne i trzymać się pierwszej, dwumiesięcznej reguły.