Zaproszenia ślubne to nie tylko pierwszy kontakt gości z tematyką wesela, ale także ważny element budowania klimatu całej uroczystości. W ostatnich latach obserwujemy różnorodność stylów w dekoracjach ślubnych i papeterii. Od kwiatowych motywów, przez minimalistyczne formy, aż po błyszczący glamour. Przyjrzyjmy się dziś kwiatom – bo okazuje się, że zaproszenia ślubne kwiatowe są uniwersalne i ponadczasowe.

Zaproszenia ślubne kwiatowe 

Kwiaty to ponadczasowy motyw, który zawsze znajduje swoje miejsce w ślubnych dekoracjach. Skąd ich uniwersalność? Z natury! Kwiaty są pięknym symbolem odradzającej się przyrody, a zarazem piękna i obfitości. Są kuszące nie tylko dla owadów, ale także dla ludzi, którzy chcą otaczać się pięknymi kwiatami. Nie od dziś zakładamy przecież ogrody i dbamy z czułością o najdelikatniejsze nawet rośliny. 

I w papeterii ślubnej kwiaty nieustannie kuszą narzeczonych – zarówno przez ich piękną symbolikę, jak i przez uniwersalność. Zaproszenia ślubne kwiatowe mogą być bowiem bogato zdobione, ale też utrzymane w stylu minimalistycznym. Stworzenie spójnej całości z dekoracjami kwiatowymi na ślubie daje niesamowity efekt. Gdy brakuje pomysłu na motyw przewodni wesela, kwiaty są zawsze doskonałym wyborem! 

Różnorodność stylów zaproszeń 

Nie ma jednego idealnego stylu zaproszenia. Czy to będzie minimalistyczny design, eteryczne boho czy błyszczący glamour – każdy styl może zawierać motywy kwiatowe. Ważne jest, aby papeteria ślubna była spójna z całością dekoracji i odzwierciedlała charakter pary młodej. 

Kwiaty w dekoracjach ślubnych 

Wybór kwiatów do dekoracji ślubu powinien być przemyślany. Można kierować się ich symboliką lub ulubionymi kolorami. Na przykład eukaliptus, który jest głównym motywem kolekcji botanicznej z Empik Foto, działa uspokajająco i wprowadza gości w stan relaksu. Jest to także symbol nadziei na powstanie nowego, trwałego związku. 

Oczywistymi przykładami kwiatowej symboliki są również takie kwiaty, jak róża (szczególnie czerwona), niezapominajka, lilia czy piwonia. Większość kwiatów, które wybierane są do dekoracji ślubu oraz ślubnej papeterii, to symbole miłości, niewinności, radości. 

Najpiękniejsze zaproszenia ślubne z kwiatami 

Jednym z najlepszych sposobów na zamówienie ślubnej papeterii, który łączy dobrą cenę z dużą możliwością personalizacji, jest skorzystanie z oferty Empik Foto. Subtelna i naturalna kolekcja kwiatowa spodoba się większości par młodych. Co ważne, gdy zamawiasz zaproszenia ślubne w Empik Foto, możesz skorzystać z personalizacji. Efekt? Zaproszenia stworzone przez Ciebie i Twoją drugą połowę, dopasowane do Waszych potrzeb i oczekiwań, a do tego szybki termin realizacji. 

Zamawiając zaproszenia ślubne kwiatowe, warto skorzystać z możliwości stworzenia całej spójnej kolekcji ślubnej papeterii – bez trudu domówicie w późniejszym terminie winietki, plany stołów czy menu dla gości weselnych w tym samym stylu, co zaproszenia. 

Planujecie wykorzystanie motywów kwiatowych w dekoracjach ślubu oraz w zaproszeniach? 

Artykuł powstał we współpracy z Empik Foto