Otaczające nas zewsząd kolory mają ogromny wpływ na nasze życie, samopoczucie, a nawet zdrowie. Nie każdy z nas jest tego świadomy, ale nawet tak niewielka rzecz jak biżuteria w odpowiednim kolorze może nam dodać energii, siły oraz sprawić, że staniemy się bardziej widoczni dla otoczenia, a ludzie zaczną nas odbierać w konkretny, oczekiwany przez nas sposób. Warto o tym wiedzieć, by odpowiednio prezentować się w każdych okolicznościach i dodawać sobie pewności siebie oraz klasy. Jak to wygląda w przypadku bransoletek? Jaki kolor bransoletki wybrać dla siebie? Podpowiadamy.

Eleganckie złoto czy delikatne srebro?

Dobrej jakości biżuteria kojarzy nam się głównie z wyrobami powstałymi ze złota lub srebra. Nic w tym dziwnego, w końcu dodatki wykonane z tych materiałów nie tylko pięknie się prezentują, ale wykazują także odporność na uszkodzenia czy niszczenie. Poszukując właśnie takiej biżuterii, warto wejść na stronę Bransoletki złote i srebrne – Łodzińscy, gdzie znajdziemy jedne z najpiękniejszych wyrobów w polskich salonach jubilerskich.

Bransoletki wykonane ze złota kojarzone są głównie z elegancją i luksusem. Ten szlachetny kruszec dodaje nam pewności siebie i odwagi, a kobiety noszące bransoletki ze złota doceniane są za swój klasyczny, wyjątkowo dobry gust. Warto również dodać, że złoto od wieków kojarzone jest z bogactwem, dobrobytem oraz wysoką rangą społeczną, dlatego dawniej noszone było tylko przez najbogatszych i było synonimem władzy.

Z kolei nieco skromniejsze srebro uważane jest za materiał subtelny i delikatny, doskonale pasujący do osób o romantycznej naturze i dużej wrażliwości. Kobiety noszące srebrne bransoletki nie narzucają się towarzystwu, lubią spokojne życie i dodatki dobrej jakości. Stojąc przed wyborem pomiędzy złotą a srebrną bransoletką, nie należy zapominać, że istotny jest również dobór odpowiedniego rozmiaru biżuterii. Jak to zrobić przeczytasz na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-dobrac-rozmiar-bransoletki, gdzie umieszczono praktyczne porady dotyczące doboru rozmiaru bransoletki, tak by prezentowała się ona nadzwyczaj pięknie.

Bransoletki na sznurku – jaki kolor wybrać?

Bransoletki na sznurku to wyjątkowo popularne ozdoby, które noszą nie tylko nastolatki, ale również dojrzałe kobiety, które chcą wyrazić swoje emocje lub upodobania. Odpowiedni kolor sznurka i tematyczna zawieszka to szansa na pokazanie swoich zainteresowań oraz cech charakteru lub upamiętnienie ukochanych osób, czy zwierząt.

jak dobrać rozmiar bransoletki

Co oznacza bransoletka w kolorze czerwonym?

Czerwony to najczęściej wybierany kolor sznurka. Uważa się, że jest on w stanie uchronić osobę noszącą taką bransoletkę przez złymi mocami i negatywnym wpływem innych osób. Czerwony sznurek pozwala usunąć złą energię i emocje, a przy tym symbolizuje miłość i życiowy entuzjazm. Dodatkowo kolor ten mocno rzuca się w oczy, więc jest wybierany przez osoby pewne siebie, które chcą być widoczne w tłumie.

Co symbolizuje bransoletka w kolorze niebieskim?

Niebieski to symbol szczęścia oraz bardzo ochronna barwa. Dodatkowo kolor ten uspakaja i wycisza noszącą go osobę. Kobiety noszące bransoletki na niebieskim sznurku uznawane są a osoby opanowane i wyjątkowo spokojne. Co więcej, jest to typowo wakacyjna barwa kojarząca się z szumem morza i beztroską, dlatego bransoletki w tym kolorze warto nosić głównie w sezonie letnim wraz z ciekawą zawieszką w kształcie muszelki.

Co symbolizuje bransoletka w kolorze białym?

Bransoletki na białym sznurku to bardzo częsty wybór pań o głębokiej, ciemnej opaleniźnie. Nic w tym dziwnego, w końcu biel podkreśla brązowy odcień skóry i pięknie prezentuje się szczególnie latem. Co więcej, kolor biały to symbol dobroci i czystego serca, dlatego bransoletka w tym kolorze to świetny pomysł na prezent dla małej dziewczynki lub mamy.