Przygotowania do ślubu są dla wielu par młodych bardzo wymagające. Narzeczeni, zanim znajdą się przed ołtarzem, muszą wypełnić wiele zadań, takich, jak znalezienie sali, wybranie tortu, sukni ślubnej, dekoracji zaproszeń, winietek… spraw, o które należy zadbać przed ślubem, jest bardzo wiele! W toku przygotowań nie wolno zapomnieć o ważnym elemencie zaślubin, jakim jest sesja ślubna. Profesjonalny fotograf ślubny,nie tylko zadba o to, by wasze zdjęcia z sesji plenerowej były zachwycające, dokumentuje też każdy moment ślubu i wesela, oraz zajmie się profesjonalną obróbką wykonanych fotografii. Jak wybrać fotografa ślubnego, by móc cieszyć się dobrą jakością zdjęć?

Portfolio fotografa ślubnego – najważniejszy punkt!

Pierwszym, na co należy spojrzeć szukając profesjonalisty, który udokumentuje wasz ślub i wesele, jest portfolio. Przykładowymi realizacjami powinien móc się pochwalić każdy, dobry fotograf ślubny. Portfolio pozwoli wam sprawdzić, czy styl pracy danego fotografa jest zgodny z waszymi oczekiwaniami. Czy oznacza to jednak, że nie warto dawać szansy początkującym fotografom, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie fotografii ślubnej? Jeśli chcecie mieć udane zdjęcia ślubne, musicie wiedzieć, czy dany fotograf ślubny umie wykonywać dobre fotografie. Nawet jeśli dany fotograf nie miał okazji jeszcze tworzyć reportaży ślubnych, powinien mieć jakieś zdjęcia na dowód swoich umiejętności. Sprawdźcie, czy jest dostępny blog fotografa ślubnego i jakiekolwiek przykładowe zdjęcia, którymi może się on pochwalić, w przeciwnym razie, lepiej poszukajcie kogoś innego. Fotograf, który profesjonalnie zajmuje się sesjami ślubnymi, tak jak fotograf ślubny En Route w Gdańsku, udostępnia na swojej stronie internetowej portfolio, gdzie można zapoznać się wcześniej realizowanymi projektami.

Fotograf ślubny – cena usług, oferta, wszystko, co należy wiedzieć

Koszt usług to bardzo ważne kryterium wyboru, jeśli chodzi o wybór fotografa ślubnego. Cena usług danego profesjonalisty, powinna odpowiadać waszym możliwościom budżetowym. Ślub to niemałe wydatki, dlatego zrozumiałe jest, że pary młode próbują oszczędzać na wszystkim, co się da, również na usługach fotografa ślubnego. Czy warto jednak stawiać na osoby oferujące podejrzanie niskie ceny? Zanim dany fotograf ślubny podpisze z wami umowę, warto wcześniej sprawdzić, co wchodzi w zakres jego usług, by uniknąć niemiłego rozczarowania. Zbyt niskie ceny oznaczają zazwyczaj uboższą ofertę, dlatego należy być czujnym. Jakie usługi powinien mieć w ofercie dobry fotograf ślubny? Najważniejsza jest profesjonalna obróbka zdjęć. Warto też zwrócić uwagę, czy sesja plenerowa znajduje się w cenie, czy oznacza dodatkowe opłaty.

Zdjęcie z sesji ślubnej wykonane przez fotografa EnRoute

Kreatywność – ważna cecha fotografa ślubnego

Nie da się ukryć, że fotograf ślubny powinien być kreatywny. To właśnie pomysłowość sprawia, że zdjęcia wychodzą udane. Kreatywny fotograf potrafi tak ustawić parę młodą, by wszystkie ujęcia wychodziły naturalnie, a przy tym były wręcz doskonałe. Pomysłowy fotograf ślubny jest w stanie doradzić również dobre miejsce na sesję plenerową, parom młodym, które nie mają idei na swoją sesję. Fotograf powinien mieć również dobry refleks. Czujność fotografa pozwala mu uchwycić na zdjęciach każdą chwilę pełna emocji i wzruszeń, oraz każdą zabawną sytuację, która wydarzyła się niespodziewanie. Dzięki dobremu refleksowi fotografa, reportaż ślubny będzie pełen ciekawych, przyciągających uwagę zdjęć.

Jak wybrać fotografa ślubnego? Czytajcie opinie!

Zanim przystąpicie do podpisania umowy z fotografem ślubnym, którego portfolio przypadło wam do gustu, przeczytajcie opinie na jego temat. Recenzje i opinie innych par młodych, pozwolą wam stwierdzić, czy dany fotograf spełnia wasze oczekiwania. Recenzji można szukać zarówno na oficjalnej stronie fotografa ślubnego, jak i na blogu lub w innych miejscach w Internecie, między innymi na lokalnych forach. Świetnym miejscem do poszukiwania opinii jest również wizytówka na mapach Google https://g.page/enroutefotografia, gdzie publikowane są autentyczne opinie par, które miały okazję współpracować z fotografem. Czasami warto też zastanowić się nad wyborem fotografa ślubnego, którego poleca wam rodzina lub przyjaciele. Nie wiecie, czy odpowiada wam dany fotograf ślubny? Opinie pomogą wam rozwiać wszelkie wątpliwości i dokonać wyboru najlepszego z możliwych. Dobry fotograf ślubny zapewni wam wspaniałą pamiątkę z najważniejszego dnia w waszym życiu.