Auto detailing ma różne oblicza. Począwszy od eleganckich oldtimerów „z duszą”, przez „szaraczki” świeżo zakupione z salonu, mocno używane samochody, stare limuzyny, po olśniewające cuda sportowej techniki. Na podstawie car detailing Gdańsk – Moto Studio pokazujemy co możemy zrobić dla swojego samochodu.

Po pierwsze napraw

Zanim pomyślimy o zabezpieczeniu samochodu (zarówno wnętrza, jak i elementów zewnętrznych), powinniśmy się podjąć przede wszystkim konserwacji i odnowienia tego, co wymaga prac profesjonalistów. Na pierwszy ogień idzie lakier. Nawet jeśli samochód jest nowy, to przed nałożeniem np. powłoki ceramicznej i tak trzeba wykonać odtłuszczanie, czyszczenie i drobne poprawki na powierzchni. Co dopiero przy codziennie używanym pojeździe, lub odkupionym starszym egzemplarzu.

Pracownicy car detailingu zajmą się również  renowacją elementów skórzanych w środku pojazdu. Za każdym razem kolor dobierany jest indywidualnie, dlatego nie ma ryzyka, że któryś z elementów będzie miał inny odcień.

Car detailing – zabezpieczenie to podstawa

Jak wspomnieliśmy, do położenia warstw ochronnych na lakier, potrzeba najpierw go dobrze przygotować. Na taką powierzchnię możemy położyć np. folię samoregenerującą PPF lub powłokę ceramiczną. Obie mają na celu uchronić samochód przed niekorzystnymi czynnikami fizycznymi lub chemicznymi. Pierwsza ze wspomnianych pod wpływem temperatury „zabliźnia się” w miejscu uszkodzeń (bez śladów). Powłoka z kolei sprawia, że samochód nabiera pięknego połysku. Można także ją bez szkody stosować w przypadku matowych lakierów.

Stylizacja pojazdu w car detailingu

Innym obliczem car detailingu są modyfikacje. Zmiana koloru? Do wyboru jest szeroka paleta barw specjalnych folii w tym matowych, satynowych i innych. Dla perfekcji wykonania w trakcie prac demontuje się takie elementy jak lusterka, zderzaki i klamki.

Specjaliści Moto Studio zajmują się także przyciemnianiem szyb i lusterek. W ramach działalności można także wymienić komponenty na customowe, zamontować spoiler, a także zająć się takimi detalami jak zmiana koloru zacisków hamulcowych, polakierowanie znaczków. Gdańskie studio posiada także pakiety stylistyczne.

Pielęgnacja

Nawet jak na co dzień chcemy zajmować się sami swoim samochodem, to raz na jakiś czas (a przynajmniej przy np. zakupie używanego, wymarzonego modelu) warto oddać go w ręce specjalistów. W przypadku północnych regionów Polski – Moto Studiocar detailing Gdańsk mamy gwarancję profesjonalnego czyszczenia, zabezpieczenia, dbałości o szczegóły i jakość wykonania pracy. Czasem dobrze sobie na coś takiego pozwolić.