Samochody ze skórzaną tapicerką często są postrzegane jako luksusowe i estetyczne. Wykorzystanie materiału, jakim jest skóra, sprawia, że wnętrze pojazdu wygląda bardzo elegancko. Skóra mimo swojej wysokiej trwałości nie jest jednak niezniszczalna. Z czasem na skórzanej tapicerce pojawiają się przetarcia i pęknięcia. Zniszczony materiał może znacząco wpłynąć na odbiór całego wnętrza. Jednakże tapicerka skórzana podlega naprawie i stosunkowo tanim kosztem i niskim nakładem pracy jesteśmy w stanie przywrócić jej dawny blask.

Profesjonalna renowacja tapicerki samochodowej

Renowację tapicerki samochodowej najlepiej zlecić doświadczonemu fachowcowi. Profesjonalny tapicer całkowicie odmieni wnętrze pojazdu przy użyciu specjalistycznych technik. Możliwa jest nawet całkowita wymiana tapicerki na nową. Trzeba jednak pamiętać, że koszty takich usług nie należą do najtańszych, jednak przynoszą najlepszy efekt. Polecanym fachowcem z Wrocławia jest As-Tap Tapicer Wrocław, którego siedziba mieści się przy Grabiszyńskiej 281 (Tel: 693 861 186). Oferuje on obszerny wybór materiałów od sprawdzonych i renomowanych dostawców. Oprócz usług tapicerstwa samochodowego oferuje także renowację mebli.

Renowacja skórzanej tapicerki w domowych warunkach

Samochody ze skórzaną tapicerką, mające kilkanaście lat często cierpią na widoczne przetarcia, pęknięcia i inne oznaki zniszczenia tapicerki. Właściciele takich pojazdów, najczęściej dochodzą do wniosku, że naprawa skórzanego wnętrza jest bardzo kosztowna. I rzeczywiście, zlecenie naprawy profesjonalnemu tapicerowi może kosztować nas kilkaset złotych, jednak efekty, jakie otrzymamy, będą zdumiewające. Jeżeli jednak nie chcesz wykładać na odnowienie tapicerki, ogromnych nakładów finansowych, to możesz zrobić to samodzielnie.

Do odświeżenia tapicerki w warunkach domowych potrzebne nam będą jedynie podstawie środki do renowacji i czyszczenia skóry, jednak efekty nie będą tak spektakularne, jak przy profesjonalnym tapicerowaniu. Koszt, jaki przyjdzie nam zapłacić za takie produkty, będzie kilkukrotnie mniejszy niż gdybyśmy oddali samochód do fachowca. Trzeba jednak pamiętać, że taka renowacja będzie wymagać od nas poświęcenia czasu, dużych nakładów cierpliwości oraz zakupu odpowiednich narzędzi. 

usługi tapicerskie wrocław

Czyszczenie tapicerki przy użyciu prostego zestawu do regeneracji

Do samodzielnego odświeżenia tapicerki sprawdzą się bardzo dobrze dostępne w sklepach motoryzacyjnych pianki do skóry oraz ściereczki. Jeżeli używamy ich regularnie, to idealnie zabezpieczą naszą tapicerkę przed zabrudzeniami i szkodliwymi promieniami UV. W przypadku gdy skóra jest bardzo zniszczona, przydać się może również benzyna ekstrakcyjna, rozpuszczalnik GLD, farba do skóry oraz utrwalacz. Do naprawy pęknięć najlepiej jest użyć odpowiedniego kleju oraz skóry w płynie. Do pracy przyda się także szczotka z miękkim włosiem, miękkie szmatki oraz papier ścierny. Na start dokładnie oczyszczamy skórę z powierzchniowego brudu, przy użyciu pianki oraz szczotki. Następnie smarujemy całą tapicerkę benzyną ekstrakcyjną przy użyciu miękkiej szmatki. Jeżeli nasza tapicerka jest dziurkowana, zaleca się użycie specjalnego preparatu octowego. Po dokładnym oczyszczeniu skóry przystępujemy do szlifowania z użyciem papieru ściernego na gąbce. Odpowiedni papier jest często dodawany do zestawów renowacyjnych. Szlifujemy do momentu, aż powierzchnia stanie się gładka i znikną wyraźne granice pomiędzy starą farbą a przetarciami. Całość przecieramy rozpuszczalnikiem GLD i przystępujemy do malowania. Robimy to przy użyciu specjalnej, porowatej gąbki. Nakładamy przynajmniej dwie warstwy. Pierwszą w miejsca, gdzie występowały przetarcia, a drugą na całość, aby wyrównać koloryt. Po tym procesie używamy utrwalacza.