Trudności z parkowaniem dotykają każdego kierowcę w większym mieście. W centrach największych ośrodków miejskich w Polsce znalezienie miejsca postojowego zajmuje średnio ok. 40 minut dziennie. W celu rozładowania ruchu powstają m.in. strefy płatnego parkowania, ale i tu pojawiają się liczne kłopoty.

Strefy płatnego parkowania – o tym trzeba pamiętać!

Decydując się na pozostawienie auta w strefie płatnego parkowania, należy mieć na uwadze parę istotnych kwestii. Wysokości opłat są zróżnicowane – w zależności od miasta. Aby zostawić pojazd w takiej strefie, trzeba kupić bilet w parkometrze. Nie zawsze da się zapłacić za niego kartą, a zdarza się i tak, że brakuje na to drobnych. Do rzadkości nie należą też awarie parkometrów. Kierowcy narzekają na to, że muszą płacić za każdą rozpoczętą godzinę parkowania, co naraża ich na dodatkowe wydatki. Nie ma bowiem znaczenia, czy samochód stał na parkingu dziesięć minut, czy godzinę – stawka jest jednakowa.

Parkowanie z aplikacją – na czym to polega?

Odpowiedzią na opisane powyżej kłopoty kierowców jest specjalna aplikacja. Parkowanie Zielona Góra to jeden z wielu przykładów lokalizacji, gdzie kierowcy coraz chętniej sięgają po wspomniane rozwiązanie. Aplikacja AnyPark ma wiele przydatnych funkcji pozwalających zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i pieniędzy. Największym jej atutem jest opcja sekundowego naliczania, dzięki której kierowca płaci tylko za rzeczywisty czas postoju. Poza tym zapamiętuje ona położenie samochodu, więc łatwiej go znaleźć na bardzo dużych parkingach. Z poziomu aplikacji da się również przedłużyć czas postoju. Płatności za parkowanie realizowane są za pomocą smartfona, na którym jest zainstalowana aplikacja – nie ma konieczności kupowania biletów w parkometrach.

Chcąc ułatwić sobie parkowanie poprzez korzystanie z omawianej aplikacji, warto się wcześniej upewnić, że w danym mieście jest to w ogóle możliwe. Systemy tego typu aplikacji współpracują bowiem z wybranymi strefami płatnego parkowania – lepiej zatem się upewnić, że aplikacja zadziała.