Polacy kochają SUV-y. Nic dziwnego, że niemal każde liczące się w branży motoryzacyjnej przedsiębiorstwo, posiada w swoim portfolio samochody tego typu. Pojazdy te wyróżniają się ogromnym poczucie bezpieczeństwa, dobrze się poradzą, a przy tym zapewniają sporo przestrzeni wewnątrz pojazdu. To właśnie dlatego na zakup SUV-a decydują się zarówno przedsiębiorcy, jak i rodziny poszukujące pojazdu do codziennych podróży.

Jeśli chcemy, aby nasz samochód dobrze sprawował się przez wiele lat, musimy o niego prawidłowo zadbać. Ogromne znaczenie ma m.in. odpowiedni wybór ogumienia. Pamiętajmy, że opony to jedyny element samochodu, który podczas jazdy ma bezpośredni kontakt z jezdnią. To właśnie dlatego, poszukując opon dla naszego samochodu, warto wybierać ogumienie od renomowanych marek, gdyż charakteryzują się one świetnymi wynikami w testach bezpieczeństwa. Na uwagę zasługują zwłaszcza opony włoskiej produkcji.

Opony Pirelli – klasyka ze sportowym pazurem

Włoska motoryzacja ma wielu wielbicieli na całym świecie. Po polskich drogach porusza się niezliczona liczba pojazdów z włoskim rodowodem, a jeszcze więcej samochodów posiada ogumienie włoskiej produkcji. Dzieje się tak, m.in. ze względu na fakt, iż włoska marka Pirelli jest jednym z pięciu największych przedsiębiorstw na światowym rynku oponiarskim. Zapewnia ona ogumienie niezawodne w zmiennych, europejskich warunkach pogodowych, gwarantujące doskonały komfort jazdy. Opony Pirelli od dawna kojarzone są ze sportem, gdyż są one wykorzystywane m.in. na torach Formuły 1. W sportach motoryzacyjnych konkurują tylko najlepsze marki, gdyż na torze nie ma miejsca na pomyłki. Jak wygląda oferta Pirelli dla SUV-ów?

Opony Pirelli dla SUVów. Które wybrać?

Pirelli to bez wątpienia producent opon klasy premium. Ogumienie to notuje doskonałe wyniki w niezależnych testach bezpieczeństwa, przeprowadzonych co roku przez czołowe niemieckie automobilkluby. Produkowane są ponadto z troską o środowisko naturalne.

Wśród letnich opon Pirelli, na wyróżnienie zasługuje model Scorpion Verde. Innowacyjna rzeźba bieżnika zapewnia dobrą przyczepność podczas jazdy na suchej nawierzchni oraz dobrze odprowadza wodę spod kół w przypadku ulewnego deszczu. Ogumienie to jest idealne dla aut wyposażonych w napęd na cztery koła. Jest wytrzymałe, długowieczne i charakteryzuje się wysokim indeksem prędkości. Z kolei wśród opon zimowych, warto zwrócić uwagę na model SottoZero Serie 3. Opony te spełniają wszelkie restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dotyczące produkcji opon zimowych, a ponadto dzięki zastosowaniu nowoczesnej mieszanki gumowej, ogumienie to jest odporne na uszkodzenia i odkształcenia nawet podczas naprawdę niskich temperatur. Bieżnik z kolei dobrze wgryza się w śnieg i błoto pośniegowe, zapewniając nam stałe poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy. Im krótsza droga hamowania na mokrej nawierzchni, tym lepiej. Opony renomowanych producentów – takich jak Pirelli – pozwalają wyhamować kilka, a czasem nawet kilkanaście metrów wcześniej od ich tańszych, importowanych z dalekiego wschodu zamienników.

Przed zakupem opon pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na ich rozmiar. Ogumienie zawsze musi być kompatybilne z modelem naszego pojazdu. Źle dobrane opony mogą doprowadzić do uszkodzenia naszego pojazdu, jak również do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Z informacją na temat rozmiaru naszych opon możemy zapoznać się w instrukcji obsługi pojazdu dołączonej do samochodu lub w autoryzowanym serwisie producenta. Możemy także skorzystać z porady specjalisty ds. obsługi klienta salonu oponiarskiego.