Dzięki dzisiejszym nowoczesnym materiałom, z których wykonane są peruki, nie ma co myśleć o uczuleniach lub podrażnieniach. Czepki peruk są miękkie, dlatego można wykluczyć ewentualne obtarcia. Dzięki przepuszczalnej powietrze warstwie skóra głowy swobodnie oddycha i odprowadza wilgoć lub ciepło.

Prawidłowy dobór peruki

Wybranie peruki to bardzo ważna kwestia dlatego nie można pozostawić jej przypadkowi. Myśląc o peruce, to tak naprawdę myśli się o zmianie postrzegania swojego wizerunku, samooceny, pewności siebie i dobrego samopoczucia. Aby wybrać dobrą perukę, trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Zaczynając od parametrów samej peruki, jak i samego użytkowania. Ważną kwestią jest temperament i styl życia posiadacza peruki. Inną perukę wybiorą osoby pracujące w korporacji, inną osobą, która chce się wyróżnić z tłumu, a jeszcze inną wybiorą introwertycy. Włosy jak wiadomo, są integralną częścią wizerunku dlatego każdy musi najpierw zastanowić się, jaka będzie najbardziej odpowiednia dla siebie. Podczas wybierania trzeba wziąć pod uwagę odcień cery, przebarwienia, kształt twarzy i kolor oczu. Preferowany makijaż również będzie miał wpływ na to, jakie peruki będą najlepiej pasowały.

Jak dopasować fryzurę do swojej cery

Popularne sposoby dobierania peruki są ogólnodostępne i należy się z nimi zapoznać, zanim przejdzie się do etapu zakupów:

  • Posiadaczki jasnej karnacji, bladej cery powinny wybierać chłodne odcienie włosów
  • Posiadaczki ciemniejszej karnacji mogą wybierać włosy o ciepłych barwach
  • Niebieskookie doskonale prezentują się w blondzie
  • Zielonookie mogą spróbować swoich sił w odcieniach rudego
  • Brązowookie mają większe pole do popisu, w takim przypadku będą pasować odcienie brązu, czerni lub ombre

Nie należy zapominać, że podczas doboru odpowiedniego koloru czy długości włosów warto skonsultować się z doradcą. Można udać się do profesjonalnego fryzjera lub co jest bardziej polecane, skorzystać z doświadczonego doradcy w sklepie z perukami.

W przypadku alergików nie trzeba niczym się martwić

Osoby, które są alergikami lub posiadają wrażliwą skórę głowy, nie muszą martwić się, czy peruka będzie szkodliwa. Materiały używane do wytworzenia peruk nie spowoduje żadnych podrażnień. Jednak należy pamiętać o regularnym myciu oraz czyszczeniu peruki z wszelkich zanieczyszczeń i bakterii. Dzięki temu nie dotknie nikogo uczulenie lub podrażnienie skóry. Wszelkie niezbędne preparaty znajdują się w sklepie hairly.pl. Najlepiej jest kupić preparatu do pielęgnacji razem z nową peruką. Bez problemu można skorzystać z profesjonalnego doradztwa firmy, który wspiera na każdym kroku.