Wypadanie włosów u mężczyzn jest naturalnym zjawiskiem. Dla wielu panów jest to nie lada problem. Często wiąże się to z dyskomfortem i brakiem poczucia pewności siebie. Nie może zatem dziwić, że panowie szukają skutecznych sposób na to, aby wypadanie włosów powstrzymać. Warto zatem wiedzieć, co może być przyczyną ich nadmiernego wypadania oraz jak temu zaradzić.

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów mogą być bardzo różne. Przede wszystkim może być to kwestia genów. Dodatkowo wśród przyczyn wymienić można nieodpowiedni styl życia, złą dietę oraz niewłaściwą pielęgnację włosów. Wszystko to może wpływać na to, że w pewnym momencie włosy zaczną wypadać nadmiernie. Warto w takim przypadku temu przeciwdziałać. Sposobów na to jest przynajmniej kilka.

Odpowiednia dieta

Jak wspomniano, jedną z przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być zła dieta. Brak kluczowych witamin i składników mineralnych może prowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Kluczowa jest tu witamina H, czyli biotyna. Obecna jest w takich produktach jak jajka, wątróbka, marchew i szpinak. Dlatego warto je włączyć do swojej codziennej diety. Poza witaminą H bardzo ważna jest również witamina A. Odpowiedzialna jest za metabolizm komórek włosa. Dlatego, aby zahamować nadmierne wypadanie włosów, spożywać powinno się sery, mleko i pomidory. Nie można również pominąć znaczenia witaminy B, która pozytywnie wpływa na ogólny stan włosów. Obecna jest w takich produktach jak jajka, orzechy i fasola. Poza witaminy bardzo istotne jest, aby organizmowi dostarczyć takie minerały jak żelazo i cynk, które obecne są w czerwonym mięsie, jajkach, kaszy jaglanej i gryczanej, nabiale, brokułach i fasoli szparagowej.

Pielęgnacja włosów

Aby uniknąć problemu nadmiernego wypadania włosów, należy o nie oczywiście właściwe dbać. Istotne jest tu zatem odpowiednia pielęgnacja. Co może negatywnie wpływać na stan włosów? Na pewno ich stylizacja na gorąco, bardzo częste farbowanie oraz stosowanie silnych kosmetyków. Wszystko to niestety szkodzi włosom, a tym samym powodować może ich nadmierne wypadanie. Warto zatem zastanowić się nad swoimi nawykami i wprowadzić ewentualne zmiany, jeśli chodzi o nawyki pielęgnacyjne.

Preparaty na wypadanie włosów

Na rynku dostępne są różne preparaty na wypadanie włosów. Najczęściej działają one na zasadzie stymulacji mieszków włosowych. Warto stawiać na takie serum bogate w witaminy A i E, które znakomicie chronią przed wolnymi rodnikami oraz przyspieszają regenerację włosów. Pozytywnie wpływają także preparaty z aloesem oraz innymi minerałami morskimi. Takie serum znakomicie łagodzić będzie podrażnienia skóry głowy. Warte uwagi są również preparaty zawierające w swoim składzie kolagen i olej z awokado, które bardzo dobrze wpływają na regenerację włosów. O dobrym serum przeciw łysieniu – na zdrowie.wprost.pl znaleźć można wiele ciekawych informacji.