Rodzajów rolet do wyboru jest naprawdę sporo, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem ich do aranżacji wnętrza, niezależnie od jego przeznaczenia. Można oczywiście kupić klasyczną roletę, w jednolitym kolorze, o wątpliwych walorach estetycznych. Jeśli jednak zależy nam na nadaniu wystrojowi nowego charakteru, warto postawić na rolety plisowane. W ich przypadku mówi się o praktycznej dekoracji okiennej.

Oto dlaczego rolety plisowane to dobry wybór


Plisy okienne to nic innego jak rolety plisowane, które dostępne są obecnie w wielu kolorach i wymiarach, przez co dopasujemy je do dosłownie każdego pomieszczenia. Ich wygląd mocno odbiega od tych standardowych rolet. Materiał w plisach przypomina harmonijkę, zwija się go zarówno od góry, jak i od dołu. Plisy nie tylko zaciemniają pomieszczenie, chroniąc przed promieniowaniem słonecznym i rażącym światłem ulicznym, ale też zwiększają poczucie intymności, zasłaniając nas przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz. Do tego dochodzą nieprzeciętne walory estetyczne. Rolety plisowane stanowią praktyczną dekorację okienną. Nie trzeba całkowicie odcinać się od źródła światła zewnętrznego, aby uniknąć uporczywych refleksów na ekranie komputera czy telewizora, bo wystarczy ustawić materiał rolety na preferowanej wysokości. Plisy pozwalają na przysłonięcie tylko fragmentu okna i to w dowolnym miejscu.


To właśnie za pomocą rolet plisowanych można regulować dostęp do światła, zaciemniając pomieszczenie zgodnie ze swoimi aktualnymi potrzebami. Do wyboru mamy wielorakie rodzaje plis, z materiałów o różnej grubości. Tkaniny mogą być mniej lub bardziej transparentne, co zdecyduje o stopniu zacienienia wnętrza. Można nawet kupić rolety z materiałem blackout, co zagwarantuje stuprocentową ciemność nawet w samo południe. Zaletą plisy okiennej jest także możliwość regulowania temperatury we wnętrzach, co ma znacznie przede wszystkim latem. Będzie wtedy służyła jako skuteczna ochrona odbijająca gorące promienie słoneczne, a zimą sprawdzi się jako dodatkowa warstwa izolacyjna, zatrzymując ciepło w pomieszczeniu.

Artykuł powstał we współpracy z https://rolmajster.pl