Z wyborem bramy nie ma kłopotu – na rynku dostępne są typy w rozmaitych wzorach, odcieniach oraz okleinach. Również, można wybierać spośród wielu typów bram, zróżnicowanych pod względem funkcjonalności. Najistotniejsza jest wygoda obsługi i owe funkcje bramy, jakie gwarantują zabezpieczenie użytkowników i budynku. Dobór modeli jest duży, więc możemy uwzględnić niemal wszelkie własne oczekiwania, dotyczące sposobu otwierania, izolacyjności, zabezpieczeń antywłamaniowych. Ważna jest również stylistyka bramy.

Jaka powinna być brama do garażu?

Brama do garażu powinna optycznie harmonizować z bryłą domu, gwarantować odpowiednie parametry termoizolacyjne, zabezpieczenie oraz komfort używania (standardem są typy z napędem, jaki zapewnia praktyczne zarządzanie oraz mnóstwo pozostałych możliwości). Decyzję o jej rodzaju najlepiej podjąć przed podjęciem budowy domu – może ponieważ wymagać wyższego nadproża lub wolnej powierzchni na podjeździe, na ścianie wnętrza lub pod stropem. Poniektóre wersje montuje się w gotowym wnętrzu, pozostałe przed jego wykończeniem. Gdy garaż ma być dwustanowiskowy, na etapie stawiania domu musimy ustalić także, czy lepsza będzie jedna ogromna brama, lub dwie mniejsze.

Kryteria wyboru bramy garażowej

Cena nie jest już podstawowym kryterium stanowiącym o zakupie bramy garażowej. Istotniejsze są solidność, energooszczędność, stylistyka oraz doskonały serwis. Najistotniejszym w ostatnim czasie kryterium stanowiącym o doborze materiałów budowlanych jest to, jak mogą one zmniejszyć wydatki eksploatacyjne domów. Więc na przykład konsumenci wybierający bramę do garażu znajdującego się w bryle domu wolą zakupić droższą, lecz dobrze ocieploną bramę, żeby następnie poprzez lata oszczędzać na kosztach energii. W związku z tym warto wybrać jak najlepszej jakości bramy garażowe. Katowice są miastem, gdzie działa wiele różnego rodzaju profesjonalnych firm, które zajmują się sprzedażą bram garażowych. W związku z tym mieszkańcy tego miasta z całą pewnością nie będą mieli najmniejszego problemu z wyborem najlepszej bramy garażowej do swojego garażu. Jedną z najlepszych jest Monirol. Oferuje bramy garażowe w Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu i innych miastach Górnego Śląska.

Monirol – Bramy garażowe, sprzedaż i montaż