Chcesz wymienić lodówkę na nową? To dobry moment, by zastanowić się, jakiego sprzętu właściwie potrzebujesz. Sporo osób bez głębszej refleksji decyduje się na tradycyjną chłodziarko-zamrażarkę. Tymczasem możliwości jest znacznie więcej! Poznaj najlepsze propozycje i wybierz odpowiednią lodówkę z zamrażalnikiem, która idealnie sprawdzi się w twojej kuchni.

Jak wybrać lodówkę? Najważniejsze kwestie

Każdy zakup lodówki to okazja, by określić, jaki sprzęt najlepiej wpisuje się w twoje potrzeby. A te mogą się zmienić od czasu wybierania poprzedniego urządzenia! Pewnym ograniczeniem jest przestrzeń: w kompaktowej kuchni raczej nie zmieści się duża, dwudrzwiowa lodówka side by side. Jednak w przypadku aneksu połączonego z salonem jest więcej możliwości do odpowiedniego zorganizowania ustawienia mebli – nie trzeba od razu skreślać sprzętu o większych gabarytach. Grunt, by dało się ustawić lodówkę z dala od kaloryfera czy urządzeń emitujących ciepło.

Warto też dokładnie przyjrzeć się zwyczajom zakupowym i sposobowi przechowywania żywności przez domowników. Niektórzy na przykład nie potrzebują przestrzennego zamrażalnika, ale przyda im się więcej miejsca w chłodziarce. Wtedy zamiast tradycyjnej chłodziarko-zamrażarki lepiej kupić lodówkę jednodrzwiową z wewnętrzną, niewielką komorą zamrażalnika.

Jeśli dużo jadasz poza domem, możesz rozważyć lodówkę podblatową. To najlepszy wybór dla singli i par lub osób, które nie lubią robić dużych zapasów i na bieżąco uzupełniają zakupy spożywcze.

Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady. Dlatego decydując się na nowy sprzęt, dokładnie rozważ, jak na co dzień korzystasz z lodówki i dobierz najlepszy sprzęt dostosowany do twoich potrzeb i przyzwyczajeń.

Lodówka jednodrzwiowa – możliwości rozbudowy

Myślisz o zakupie lodówki jednodrzwiowej z wewnętrzną komorą zamrażalnika, ale obawiasz się, że z czasem twoje potrzeby mogą się zmienić? Łatwo rozwiążesz ten problem, dokupując dodatkową zamrażarkę. Niektóre marki oferują system sprzętów modułowych – urządzeń, które dobrze do siebie pasują wizualnie.

Jak wybrać dobrą lodówkę – uniwersalne parametry, na które zwrócić uwagę

Skłaniasz się ku jednemu z rozwiązań? Przeanalizuj dokładnie parametry urządzeń, które wpadły ci w oko i dokładnie je porównaj. Zwróć uwagę na:

  • pojemność;
  • wymiary urządzenia;
  • klasę energetyczną;
  • poziom hałasu;
  • zastosowane technologie – zwłaszcza No Frost;
  • łatwe sterowanie;
  • udogodnienia w przechowywaniu określonego rodzaju żywności;
  • dodatkowe funkcje, na przykład dystrybutor wody;
  • elegancki design.

Pamiętaj o tym, że decydując się na konkretny rodzaj sprzętu, musisz liczyć się z pewnym poziomem wydatków. Lodówki side by side są droższe – zarówno w zakupie, jak i eksploatacji. Dlatego dobrze przyjrzeć się propozycjom marki, która oferuje doskonały stosunek jakości do ceny – mowa o Beko. To uznany producent, którego sprzęty zbierają entuzjastyczne recenzje – są chwalone za łatwą obsługę i niezawodność. Sprzęty side by side kupisz już za ok. 3000 zł! Jeśli chcesz oszczędzić i zależy ci na niewielkiej lodówce podblatowej – wystarczy ok. 1000 zł.

Chcesz porównać różne modele i sprawdzić, która lodówka będzie lepiej pasowała do twojej kuchni? Sprawdź lodówki Beko w sklepie MediaMarkt i oprócz specyfikacji technicznej zwróć uwagę na opinie użytkowników – to ważna podpowiedź przed zakupem sprzętu do domu!