Z roku na rok elektrostymulacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Swoje zastosowanie znajduje m.in. w rehabilitacji. Jest pomocna zwłaszcza w celu przywrócenia utraconych funkcji mięśni. Co jednak ciekawe, z elektrostymulacji często korzystają także osoby zupełnie zdrowe. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, dla których sport i aktywność fizyczną są bardzo ważne. Wynika to z tego, że elektrostymulacja pozytywnie wpływa na produkcję tkanki mięśniowej. Można ją zatem śmiało polecić wszystkim tym, którym marzy się sportowa sylwetka ciała.

Czym jest elektryczny stymulator?

W celu przeprowadzenia elektrostymulacji konieczne jest zastosowanie specjalnego urządzenia. Mowa tu o elektrycznym stymulatorze. Dobrym przykładem tego urządzenia będzie choćby Meriden Axone Elektryczny Stymulator. Elektrostymulator jest urządzeniem składającym się z kilku elementów. Wymienić można tu urządzenie sterujące oraz przewody elektrod i prądu. Wspomniane przewody naklejane są na skórę. Samo działanie elektrycznego symulatora polega na tym, że impuls elektryczny dociera do elektrod, a następnie do miejsca na ciele, które jest stymulowane. Korzystanie z elektrostymulatora nie jest trudne. Urządzeniem steruje się za pomocą przycisków, dzięki którym wybrać można konkretny rodzaj masażu. Wspomniany Meriden Axone Elektryczny Stymulator wyposażony jest dodatkowo w ekran, na którym wyświetlane są wszystkie informacje dotyczące przeprowadzanego masażu.

Jak działa elektrostymulacja?

W trakcie elektrostymulacji prąd przewodzony jest przez nerwy. To powoduje skurcz mięśni. W tym sposób wymuszana jest dodatkowa praca mięśni. Taki masaż wiąże się z wieloma wymiernymi korzyściami. Po pierwsze, skutecznie łagodzi ból stawów, karku oraz kręgosłupa. Po drugie, znakomicie przyspiesza regenerację mięśni w trakcie rehabilitacji. Dlatego też często z elektrostymulacji korzystają sportowcy po kontuzji. Poza tym elektrostymulacja ujędrnia ciało, redukuje cellulit, wygładza zmarszczki, a także redukuje tkankę tłuszczową.

Jakie są rodzaje elektrostymulatorów?

Na rynku dostępne są różne modele elektrycznych stymulatorów. Najczęściej wybierane są jednak modele TENS. Takim elektrostymulatorem jest właśnie Meriden Axone Elektryczny Stymulator. Modele TENS to urządzenia wykorzystywane do przezskórnej stymulacji nerwów. Blokują one impuls nerwowy, który przesyła do mózgu informację o bólu. Dzięki temu elektrostymulator TENS może na długi czas łagodzić odczuwanie bólu. Poza tym świetnie relaksuje ciało.