Druk cyfrowy cieszy się ogromną popularnością. Nie bez powodu jest on wykorzystywany na szeroką skalę, a zakres zastosowań stale rośnie. Gwarantuje on wiele zalet, z którymi warto się zapoznać. Oczywiście efekt finalny w dużej mierze zależy od wykonawcy. Istotne jest, aby skorzystać z usług profesjonalnej drukarni z wieloletnim doświadczeniem. Ci, którzy nie chcą wyrzucić gotówki w błoto mogą zdecydować się na wykonanie próbnego zlecenia. Jest to najprostszy sposób na to, aby przekonać się, czy jakość spełnia oczekiwania.

Czym jest druk cyfrowy?

Na początku warto jest wyjaśnić, czym jest druk cyfrowy oraz na czym polega. Jest to druk wykonywany przez maszyny drukarskie, które otrzymują wytyczne bezpośrednio z komputera. Projekty w wersji cyfrowej przekształcane są na obraz. Na uwagę zasługuje fakt, że nie stosuje się tutaj nośników pośrednich, co znacząco skraca czas realizowanego procesu. Nie można również nie wspomnieć o niższych kosztach druku. Omawiana metoda polega na naświetlaniu wałka podłączonego do tonera. Obraz jest następnie przenoszony z wałka do nośnika (czyli np. papier, folię, tworzywo sztuczne). Materiały stosowane podczas wydruku muszą wyróżniać się optymalną elastycznością, gdyż umożliwia to osiągnięcie pożądanego poziomu precyzji. Druk cyfrowy idealnie sprawdza się, gdy podłoże jest cienkie, a format niezbyt duży. Niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że jest on opłacalny nawet w przypadku małych nakładów. Możliwe jest spersonalizowanie pojedynczych nośników bez ponoszenia ogromnych kosztów.

Jakie zalety ma druk cyfrowy?

Zastanawiasz się, czym wyróżnia się druk cyfrowy na tle innych technologii? Prawdą jest, że posiada on wiele zalet. Podstawowym atutem jest szybkość wydruku. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którym z różnych powodów zależy na czasie. Warto zaznaczyć, że wykonanie projektu jest łatwiejsze, a także mniej pracochłonne. Z tego względu opłaca się wydruk materiałów w małym nakładzie – nie można powiedzieć tego samego o innych popularnych technologiach druku. Na specjalną uwagę zasługuje nieprzeciętna jakość. Wydruk cyfrowy jest wyrazisty – nie trzeba obawiać się rozmazanych konturów czy też widocznych niedoskonałości. Obróbka cyfrowa umożliwia kompleksowe zarządzenia kolorami, dzięki czemu wykonawca ma szansę przewidzieć, jak finalnie będzie prezentować się druk. Nie ma tutaj ryzyka, że dzieło końcowe będzie niezgodne z wymaganiami zleceniodawcy. Jak już wspomniano, druk cyfrowy jest najlepszym dostępnym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują niskiego nakładu materiałów (nawet pojedynczych sztuk). Dodatkową zaletą jest możliwość spersonalizowania każdego egzemplarza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać np. numer seryjny.

Druk cyfrowy – przykładowe zastosowanie

Druk cyfrowy stosowany jest w wielu różnych branżach. Najlepiej sprawdza się w przypadku cienkich, nieco elastycznych materiałów. Poniżej przedstawiono kilka przykładów.

  • Materiały promocyjne – takie, jak np. wizytówki, ulotki, broszury, katalogi. To wizytówka każdego przedsiębiorstwa, które dąży do pozyskania nowych klientów/kontrahentów. Druk cyfrowy świetnie sprawdza się w przypadku małych formatów, a więc wydaje się być doskonałym wyborem w omawianym przypadku. Nieprzeciętna estetyka wykonania także ma znaczenie. Istnieje możliwość zastosowania różnego typu papieru.
  • Etykiety – służą do znakowania produktów. Popularne są etykiety z ceną lub kodem kreskowym.
  • Karty menu – wykorzystywane są w niemal każdym obiekcie gastronomicznym. Ich wygląd w dużej mierze zachęca klientów do złożenia zamówienia.
  • Zaproszenia, koperty, bilety – najczęściej mają one niewielki format. Druk cyfrowy zapewnia szeroki zakres modyfikacji. Każda sztuka może zostać spersonalizowana.
  • Kalendarze – dotyczy to zarówno kalendarzy klasycznych, jak i ściennych, trójdzielnych, biurkowych. Mogą one zostać wykorzystane podczas kampanii reklamowej marki.
  • Materiały szkoleniowe – ich personalizacja pozytywnie oddziałuje na renomę firmy.
  • Teczki, notatniki, zeszyty, papier firmowy – to kolejne elementy, które często służą podczas promocji przedsiębiorstwa.
  • Wydruki indywidualne – w tym przypadku projekt tworzony jest od początku do końca na podstawie rzeczywistych potrzeb zleceniodawcy.

Dlaczego warto postawić na drukarnię Vprint?

Drukarnia Vprint to marka, która dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym. Sprawia to, że realizacja najtrudniejszych projektów nie stanowi żadnego wyzwania. Siedziba firmy znajduje się w Krakowie, jednak możliwe jest nawiązanie współpracy przez internet. Każdy klient może liczyć na fachowe podejście obsługi. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że wydruki cyfrowe pozbawione są nawet najmniejszych niedociągnięć. Nie bez znaczenia są także uczciwe ceny oraz możliwość przygotowania wyceny.

Dodaj komentarz