Oglądanie filmów i seriali jest znakomitą rozrywką w samotności, z parterem, rodziną czy przyjaciółmi. Bogata oferta platform streamingowych umożliwia znalezienie produkcji, która trafi w gust każdego. Przedstawiamy 3 najpopularniejsze miejsca do oglądania filmów i seriali w sieci.

Czy warto wybrać Netflix?

Aktualnie Netflix jest przodującym serwisem z telewizją internetową, w którego zasobach znajdują się filmy i seriale emitowane na życzenie. W bazie znajduje się ponad 4.000 tytułów dla młodszych, jak i starszych widzów. Znaleźć można tam kinowe hity, mało znane interesujące tytuły, jak i produkcje własne Netflix, które nie są osiągalne nigdzie indziej. Dostęp do materiałów możliwy jest poprzez: telewizję, konsolę, komputer oraz urządzania mobilne. W cenie abonamentu usługodawca umożliwia nie tylko oglądania produkcji online, ale i pobranie ich i obejrzenie później, bez konieczności dostępu do Internetu. Ciekawą propozycją jest możliwość utworzenia konta dla dzieci, gdzie dostęp do kontrowersyjnych i niewłaściwych treści jest automatycznie moderowany. Netflix pozwala widzom na wykupienie 3 rożnych planów (od 34 zł do 52 zł). To, ile kosztuje abonament Netflix i jak za niego zapłacić doradza blog Subasta, dodatkowo znaleźć można tam dokładniejsze informacje jak oglądać Netflix oraz jak zrezygnować z abonamentu.

Czym jest HBO GO i na jakiej zasadzie działa?

HBO GO jest serwisem zawierającym materiały wideo udostępniane użytkownikowi na życzenie, podobnie jak opisany wyżej Netflix. W swoich zbiorach posiada ponad 800 filmów, a także 300 seriali i programów z kanałów HBO oraz Cinemax. W ofercie codziennie pojawiają się nowe tytuły. Wszelkie materiały dostępne są w języku polskim – z lektorem lub z napisami, by móc sprostać wymaganiom każdego z widzów. HBO GO oglądać można na: telewizorze, komputerze oraz urządzaniach mobilnych; przez przeglądarkę lub za pośrednictwem aplikacji. Istnieje możliwość pobrania wybranych tytułów oraz oglądania ich offline, bez dostępu do Internetu. Abonament za 24,99 zł miesięcznie umożliwia nieograniczony dostęp do zasobów platformy. Istnieje możliwość oglądania na 5 różnych urządzeniach, w tym na 2 w tym samym czasie. Opłata uiszczana jest każdego miesiąca, niewymagana jest żadna umowa, dlatego istnieje możliwość zrezygnowania z subskrypcji w dowolnym momencie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Ponadto HBO GO pozwala na dołączenie rachunku za swoje usługi do tych wystawianych przez innych operatorów np. CANAL+, UPC Polska, Play, TOYA czy Player+. Ich pełna lista dostępna jest na stronie serwisu.

Oferta Player – czy korzystna?

Player przez bardzo długi czas był w części bezpłatnym serwisem z filmami, serialami oraz programami na życzenie. Zmieniło się to 16.02.2021 roku. Od tego czasu wszystkie materiały zawarte na tej platformie VOD są odpłatne. Istnieje możliwość wykupienia pakietu za 5 zł miesięcznie, jednak audycje przerywane są reklamami. Ponadto w ofercie znajduje się możliwość oglądania materiałów bez reklam za 15 zł oraz za 30 zł z dodatkowymi 27 kanałami TV na żywo. Serwis udostępnia produkcje Player Oryginal, jak i programy i seriale wyprodukowane dla kanałów z Grupy TVN. Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia dostępu do wielu kultowych, jak i nowych filmów. Warto podkreślić, że poprzez Player można zdobyć dostęp do materiałów HBO, CANAL+ oraz ELEVEN SPORTS. Wymaga to uiszczenia dodatkowej opłaty, jednak to spore ułatwienie, ponieważ abonament płacony może być jednocześnie za kilka usług. Podobnie jak w przypadku dwóch pozostałych platform istnieje możliwość oglądania na wielu różnych urządzeniach: smart TV, komputer, konsola PS4, telefon, tablet. Materiały można jednocześnie odtwarzać na 2 z nich.