Sprzedaż auta może być bardzo długim procesem i nie każdy ma czas, aby zająć się tym samodzielnie. Specjalnie dla takich osób powstały firmy, które zajmują się skupowaniem samochodów. Takie rozwiązanie ma jednak zalety oraz wady. Sprawdź, co należy wiedzieć przed skorzystaniem z takiego rozwiązania oraz jakie ma zalety i wady.

Zalety firm skupujących auta

Często sprzedaż auta jest dużo trudniejszym procesem, niż spodziewaliśmy się na początku. Wybredni kupujący, którzy zabierają czas i nie kupują samochodu, mogą być znacznym utrudnieniem procesu sprzedaży samochodu. Między innymi dla takich osób powstał skup autJedną z jego największych zalet, jest fakt natychmiastowej sprzedaży pojazdu. Nie musimy się martwić czy skup sprzeda auto, czy będzie ono stać na placu. Gotówkę otrzymamy od razu, do ręki.

Inną zaletą tego typu firm jest to, że procedura sprzedaży jest bardzo prosta i przyjazna dla sprzedającego. Dobre skupy aut wstępnie wycenią Twój pojazd i umówią się na wizytę pracownika, który będzie już miał stosowne dokumenty oraz gotówkę. Człowiek taki przyjedzie, oceni samochód na żywo, podpisze umowę, a następnie zabierze pojazd. Nie musimy się martwić dostarczeniem samochodu czy tym, że będzie on zalegał na naszym podwórku czy w garażu. Warto dodać, że sama wycena oraz dojazd zazwyczaj są darmowe i nie generują one żadnego zobowiązania dla sprzedającego.

Auto skup zazwyczaj jest w stanie odkupić od Ciebie każdy samochód, niezależnie od tego czy jest on sprawny, czy nie. Dodatkowo możesz sprzedaż pojazd, który jest rozbity, nie ma OC lub jego kierownica jest po prawej stronie. Dobry skup przyjedzie do Ciebie i odbierze pojazd niezależnie od jego stanu, więc jest to bardzo dobry sposób na szybkie pozbycie się wraku po wypadku czy pojazdu, który od dawna nie jest ubezpieczony i chcemy się go szybko pozbyć.

Inną zaletą jest fakt, że cała procedura jest szybka, bezpieczna i przejrzysta. Osoby prowadzące auto skup zawierają wiele transakcji i są już w pełni przygotowane ze strony formalnej. Jeżeli nie sprzedajemy na co dzień samochodów, to takie przygotowanie będzie dla nas bardzo cenne i pozwoli na uniknięcie niepotrzebnego stresu, który może być spowodowany formalnościami.

Skup aut kupuje samochód bezzwrotnie, więc nie musisz się martwić, że w przypadku braku szybkiej sprzedaży wrócą do nas i będą chcieli zwrócić pojazd z tytułu rękojmi czy w dowolny inny sposób unieważnić umowę. Samochód sprzedajemy bez żadnej gwarancji i mamy pewność, że dalszymi problemami będzie zajmować się skup aut, a z nami już nikt nie będzie się kontaktował w tej sprawie.

Wady skupów samochodów

Jeżeli rozważasz skorzystanie ze skupu samochodów, to musisz pamiętać, że jest to biznes jak każdy inny i musi przynosić zyski. Powoduje to, że cena, którą zaproponuje Ci skup, będzie niższa niż rynkowa wartość, bo firma musi potem na tym zarobić. Jest to w sumie jedyna cena, którą przychodzi nam zapłacić za wygodę szybkiej i bezpiecznej sprzedaży samochodu. Cena samochodu ustalana jest na podstawie jego stanu technicznego i zazwyczaj jest to około 60-80% ceny samochodu.

Inną, dużo mniejszą wadą jest fakt, że skupy zazwyczaj działają lokalnie, w wyznaczonym dla siebie terenie. W obecnych czasach możesz jednak bez problemu wyszukać w internecie firmę, którą operuję w Twoim regionie i przyjedzie odebrać Twój samochód.

Pamiętaj, że najlepiej jest współpracować z firmą, która na rynku jest już od wielu lat, dzięki czemu transakcja przebiegnie szybko, sprawnie, a obie strony będą zadowolone.