Feromony to nic innego jak specyficzne substancje chemiczne, które umożliwiają wzajemne kontaktowanie się zwierząt. Przedmiotem zainteresowania ludzi jest jednak to, jak działają na człowieka i czy rzeczywiście są w stanie zwiększyć popęd płciowy zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Dowiedz się, w jaki sposób wyczuwamy feromony oraz w czym tkwi fenomen ich działania.

Czym są feromony i jak działają?

Ludzkość zawdzięcza odkrycie feromonów holenderskiemu lekarzowi, Frederickowi Rayschowi. Naukowiec nie był jednak wówczas świadomy tego, że te substancje chemiczne wydzielają nie tylko zwierzęta, ale również ludzie. W późniejszym czasie prowadzono badania na szerszą skalę, który pozwoliły stwierdzić, że feromony są wyczuwalne dzięki obecności narządu lemieszowo-nosowego. Jednocześnie okazało się, że nie występuje on u wszystkich osób.

Feromony są z reguły bezzapachowe, chyba, że w powietrzu znajduje się wysokie stężenie tych związków. Na ich obecność jest wrażliwy wspomniany narząd lemieszowo-nosowy, w którym znajdują się receptory przesyłające impulsy nerwowe do mózgu, a konkretnie do podwzgórza. Naukowcom co prawda udało się potwierdzić istnienie feromonów ludzkich, jednak ich dokładny mechanizm działania wciąż pozostaje zagadką.

Perfumy z feromonami dla kobiet i mężczyzn

Na rynku dostępnych jest wiele perfum z feromonami, które są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Tego typu mieszanki powstają w specjalnie przygotowanych laboratoriach, dzięki czemu mamy pewność, że ich jakość jest bardzo wysoka. Aby perfumy z feromonami utrzymały się jak najdłużej na skórze, warto je aplikować na szyję, nadgarstki, a także zgięcia kolan i łokci. Dodam, że bezzapachowa wersja afrodyzjaku jest równie skuteczna jak jej aromatyczny odpowiednik – tłumaczy pracownik sklepu internetowego alejafantazji.pl, który prowadzi m.in. sprzedaż perfum z feromonami.

Produkt powstaje w wieloetapowym procesie – pierwszym krokiem jest wydzielenie feromonów z odpowiednich substancji. W dalszej kolejności przeprowadza się ekstrakcję, destylację i krystalizację. Końcowy etap stanowi filtracja, która sprawia, że aromat jest bardziej intensywny, przez co łatwiej wyczuwalny przez płeć przeciwną.

Feromony damskie

Główny składnik feromonów damskich stanowi estratetraenol. Struktura jego cząsteczki przypomina związki o budowie estrogenowej. Ta grupa hormonów decyduje o prawidłowym funkcjonowaniu wielu procesów, m.in. popędu seksualnego. Feromony damskie mają sprawiać, że kobieta staje się bardziej atrakcyjna w oczach mężczyzny. Związek ten pobudza płeć przeciwną zwiększając poziom energii i eliminując zły nastrój.

Co więcej, naukowcy wykryli również feromony damskie w… wydzielinie pochwowej. Znajdują się tam specyficzne kopuliny, które wywołują u mężczyzn silne podniecenie i znaczne podniesienie produkcji testosteronu (o ok. 150%). Stężenie kopulin jest najwyższe podczas tzw. dni płodnych. 

Feromony męskie

Jednym z najbardziej powszechnych feromonów męskich jest androstenol. Jego obecność stwierdzono w moczu, ślinie i pocie. Wykryto go również u kobiet – w tym przypadku androstenol produkowany jest na dzień lub dwa przed owulacją. Substancja poprawia nastrój kobiety, a także zwiększa jej libido.

W preparatach na bazie feromonów męskich znajduje się również androstenon, który sprawia, że mężczyzna jest postrzegany jako pewny siebie, zdecydowany i gotowy na miłosne uniesienia. Siła jego działania jest zależna od tego, czy kobieta przyjmuje antykoncepcję hormonalną, a także w którym momencie cyklu się znajduje.

Perfumy z feromonami mogą być również bogate w androsteron i androstadienon. Ten ostatni występuje naturalnie w moczu, pocie, nasieniu, a także we włosach pod pachami. Jest opisywany jako substancja, która działa tylko i wyłącznie na płeć przeciwną.

Warto wiedzieć, że feromony mają nie tylko działanie erotyczne. Korzystanie z nich sprawia, że wydajemy się sympatyczniejsi, a osoby z naszego otoczenia lepiej nas postrzegają. Co więcej, dzięki feromonom zwiększa się też nasza pewność siebie – zarówno w łóżku, jak i w codziennych kontaktach. Wszystko to sprawia, że z ich pomocą nie tylko łatwiej będziemy nawiązywać nowe znajomości, lecz otrzymamy też szansę na zaskarbienie sobie sympatii i szacunku współpracowników czy nawet szefa.

Jeżeli są Państwo zainteresowani przetestowaniem perfum na bazie feromonów, zapraszamy na alejafantazji.pl. Oferujemy bogaty wybór produktów, dzięki któremu będą Państwo mogli wybrać feromon idealny dla siebie.