Kredyty zaciągane we frankach szwajcarskich okazały się bardzo niekorzystne dla kredytobiorców. Dodatkowo bardzo często instytucje bankowe starały się wyłudzić dodatkowe korzyści dla siebie, zawierając w umowach klauzule niezgodne z prawem. Dlatego pomoc dla frankowiczów to poważny temat ostatnich lat. W jaki sposób można uzyskać poradę i pozbyć się długów?

Dlaczego kredyty frankowe były niekorzystne?

Kredyt frankowy w pewnym momencie wydawał się bardzo korzystną opcją dla osób, którym zależało na budowie domu. Bardzo często miały one z pozoru niższe oprocentowanie. Jednak po wczytaniu się w umowę kredytową okazywało się, że były one szalenie niekorzystne dla frankowiczów. Więcej na ich temat można znaleźć na stronie https://rachelski.pl/kredyty-frankowe/. Banki już w dniu uruchomienia kredytu wprowadzały sowich klientów w błąd.

Jak wygląda pomoc dla frankowiczów?

Pomoc frankowiczom może przybierać rozamite formy. Jedną z nich jest odfrankowienie kredytu. Oznacza to, że umowa kredytu zostaje zmieniona w taki sposób, że zobowiązanie np. na rzecz Raiffeisen Bank International AG zostaje zmienione z CHF na PLN. Wówczas nie obowiązują już niekorzystne dla kredytobiorców ceny skupu waluty obcej, a spłacają oni zobowiązanie w swojej walucie. Co ważne, w kwestii wysokości rat kredytu w dalszym ciągu obowiązuje oprocentowanie z dnia zaciągania kredytu, nie obecne, Jest to bardzo istotne w chwili, kiedy stale rośnie inflacja.

Gdzie można zgłaszać się w sprawach frankowych?

Pomoc frankowiczom jest udzielana przez kancelarie prawnicze. Dzięki ich działalności kredytobiorcy, którzy są zwykłymi ludźmi, mogą liczyć na wygraną z nawet największymi korporacjami bankowymi. Jedną z kancelarii, która pomaga frankowiczom jest https://rachelski.pl/. Sprawy frankowe są specjalizacją tej grupy, dlatego można liczyć tutaj na kompleksowe działania oraz pomoc.

Czy można zyskać anulowanie kredytu frankowego?

Unieważnienie kredytu frankowego jest w pewnym stopniu trudniejsze niż jego odfrankowienie. Wiąże się z koniecznością udowodnienia skrajnych nadużyć w kwestii umów kredytowych. Jest to oczywiście zależne od typu podpisywanych dokumentów oraz indywidualnej sytuacji kredytobiorców. Dlatego w kwestii wszystkich spraw frankowych najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się ze specjalistami, którzy są w stanie określić potencjalny przebieg sprawy oraz zaproponować najlepsze rozwiązanie z dostępnych obecnie na rynku. Unieważnienie umowy kredytu, podobnie jak inne kwestie, wiąże się z koniecznością przeprowadzenia sprawy sądowej, dlatego udział prawnika jest tutaj wskazany.