Komputer dla seniora powinien mieć pewne konkretne cechy. Jeżeli mówimy o laptopie to na pewno powinien być duży, ale przy tym koniecznie wytrzymały i w miarę możliwości mobilny. Jeżeli to komputer stacjonarny to powinien być na pewno mały, lekki i bezawaryjny. Niezależnie od tego co wybierzemy, najciekawszą ofertą będzie sprzęt używany, poleasingowy.

Za sprzedaż poleasingowego, używanego sprzętu komuterowego odpowiedzialnych jest wiele firm w Polsce, jedna z nich zasługuje jednak na szczególne wyróżnienie – jest to amso.pl, które od ponad 10 lat dostarcza najwyższej jakości poleasingowe laptopy oraz komputery dla wymagających klientów. Szeroka gama produktów pozwoli szybko wybrać coś dla seniora. Aktualnie poleasingowy komputer stacjonarny można kupić nawet za 300zł, a doliczając do tego monitor wraz z myszką i klawiaturą i tak bez większych problemów zmieścimy się w cenie pół tysiąca. Poleasingowe laptopy będą nieznacznie droższe, ale i tak do 1000zł bez problemu znajdziemy interesujący sprzęt. Komputery poleasingowe to ogromny wybór.

Dlaczego warto wybrać sprzęt poleasingowy? Poza ceną, która aktualnie na pewno odgrywa istotną rolę, jest jeszcze wiele innych aspektów. To wytrzymałość, doskonała jakość podzespołów, nawet czteroletnia gwarancja, legalny system Windows 10 i nienaganny czas pracy na baterii w przypadku laptopów. To zresztą wierzchołek góry lodowej jeżeli chodzi o plusy Pctów i laptopów poleasingowych. Jest to sprzęt biznesowy oryginalnie kierowany do klienta bardzo wymagającego więc w momencie zakończenia leasingu, taki sprzęt ciągle funkcjonuje jako niemal nowy i jest w doskonałej jakości.

A co w ogóle warto kupić? Jeżeli myślimy o poleasingowym lapotpie dla seniora – warto żeby taki sprzęt miał wygodną klawiaturę, duży ekran i rozsądną rozdzielczość ekranu. To że musi mieć między 4 a 8GB pamięci ram jest oczywiście równie ważne. Pamiętajmy również o dysku SSD, który dzisiaj jest już standardem oraz najlepiej dodatkowej myszce, ponieważ touchpad dla seniora może być niewygodny. Biznesowy komputer stacjonarny powinien za to być niewielkich rozmiarów tak żeby dało się go łatwo schować na bądź pod biurkiem, ale przy tym musi mieć podobne parametry co i laptop. Jedyne co wyróżnia Pcta od laptopa to fakt, że można zakupić duży monitor np. 24”, a to pozwoli na zniwelowanie jakichkolwiek problemów z użytkowaniem wynikających z problemów seniora ze wzrokiem. Największy minus to brak kamerki i mikrofonu, ale bez problemu można dokupić w rozsądnej cenie takie peryferia więc to również w ostatecznym rozrachunki nie jest problem.

Firma Amso sprzedaje laptopy poleasingowe oraz komputery w internecie, ale również stacjonarnie. Stąd też salony można znaleźć w wielu największych miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie, Katowicach czy Zabrzu. Jeżeli jednak nie jesteś z żadnych z tych miast, nic nie szkodzi, strona www.amso.pl jest przejrzysta i łatwo odnaleźć na niej interesujący sprzęt biznesowy, a gdyby występowały jednak jakieś porady, można bez problemu do nich zadzwonić i dopytać. Sprzedawcy charakteryzują się niezwykle prokonsumencką postawą więc szybko pomogą dobrać odpowiedni sprzęt.