Do niedawna panie, które kupowały perukę, musiały wybierać pomiędzy peruką z włosów naturalnych i syntetycznych. Niestety niosło to za sobą konieczność wyboru pomiędzy jakością a niższą ceną. Kompromisowym rozwiązaniem okazały się peruki z włosów mieszanych.

Peruka- dla poprawy wyglądu i samopoczucia

Dla kobiet, które muszą się zmierzyć z wypadaniem włosów, będącym efektem chemioterapii, zabiegów neurochirurgicznych, nerwicy, zaburzeń hormonalnych, czy nieodpowiedniej pielęgnacji, przystosowanie się do nowej sytuacji bywa bardzo trudne. Przerzedzona fryzura nierzadko negatywnie wpływa na samopoczucie, a kobietom, dla których wygląd zawsze był ważny, odbiera siły do walki z chorobą. Pomocne może być wybranie peruki, jak najbardziej przypominającej naturalne włosy. 

Peruki z prawdziwych włosów 

Peruki naturalne powstają przez ścięcie i specjalne obrobienie włosów z czyjejś głowy, a właściwie z kilku głów. Można je nie tylko czesać, ale też kręcić, prostować i koloryzować. Włosy w perukach naturalnych sprawiają wrażenie wprost wyrastających ze skóry głowy, przy zastosowaniu kosmetyków termoochronnych są odporne na wysokie temperatury, można je układać na różne sposoby, odpowiednio pielęgnowane pasma nie plączą się i nie mechacą. Peruki naturalne sklep dobiera pod kątem przyszłej noszącej, biorąc pod uwagę rysy twarzy, figury, cery i oczywiście upodobań. Naturalne kosmyki łatwo się układają, dlatego wybór peruki jest ułatwiony. Cena peruk naturalnych jest najwyższa. 

Peruki syntetyczne

Zaletą peruk syntetycznych jest z kolei ich cena. Niestety, rozwiązanie to bywa nietrwałe, więc peruki sztuczne trzeba częściej wymieniać. Dodatkowo peruki z włosów syntetycznych nie dają zbyt wielu możliwości ich układania i modelowania. Producenci coraz lepiej radzą sobie z imitacją prawdziwych włosów w sztucznych perukach, nadal jednak różnica pomiędzy syntetyczną peruką, a prawdziwymi włosami jest widoczna. 

Peruki z włosów mieszanych – wysoka jakość w korzystnej cenie

Kompromisem pomiędzy wysoką jakością, a ceną są peruki łączące włosy naturalne i syntetyczne. Peruki z włosów mieszanych można stylizować i poddawać różnym zabiegom, w tym farbowaniu, prostowaniu i kręceniu w temperaturze do ok 160 stopni. Peruki zbudowane są na bazie czapeczki, świetnie imitującej skórę głowy. Całość jest wygodna do założenia, lekka, a mieszane włosy do złudzenia przypominają prawdziwe kosmyki. To rozwiązanie wprost stworzone dla pań, które cenią sobie naturalny wygląd, a jednocześnie nie mogą sobie pozwolić na zakup drogiej peruki. 

Stosunek zawartości włosów naturalnych i syntetycznych w peruce, różni się w zależności od producenta i ma wpływ na cenę. Im więcej prawdziwych włosów tym bardziej naturalnie wygląda fryzura i jest bardziej podatna na stylizację.