Akcesoria do telefonów są dziś niezbędnym dodatkiem, który pozwala zmienić telefon w pełnoprawny aparat czy bazę danych.

Statyw mini

Statywy mini to rozwiązanie dla fotografów potrzebujących statywu lekkiego w niewielkich rozmiarach. Mini statyw Hama Flex 2w1 do kamer i GoPro 14 cm 00004313, to elastyczne urządzenie do fotografowania z aparatami i kamerami GoPro. Stworzony dla wyraźnych obrazów i trwałego montażu na nierównych powierzchniach. Ma mocowania do kamer 1/4″ (6,4 mm) i GoPro. Kompaktowy rozmiar sprawia, że idealnie nadaje się do podróży, wakacji, wędrówek i spacerów.

Mini Tripod przeznaczony do smartfonów i kamer GoPro ma następujące cechy:

  • Elastyczne nogi wyginają się do 360°, co pozwala na optymalne, bezpieczne mocowanie do różnych przedmiotów, np. balustrad, gałęzi.
  • System 3 w 1 do gwintów 1/4” i kamer GoPro.
  • Nogi statywu z antypoślizgową pianką.
  • Materiał: aluminium. Minimalna wysokość: 7,5 cm. Maksymalna wysokość: 14 cm. Waga: 64g. Kolor: czarny.

Takie akcesoria fotograficzne do telefonu doskonale sprawdzają się zwłaszcza w podróży. Urządzenie można zamocować na konkretnym przedmiocie (słup, drzewo, rura, ogrodzenie, dowolny ruchomy mechanizm) pod wymaganym kątem, co pozwala na wykonanie nietypowych zdjęć i filmów. Funkcjonalny mały statyw do telefonu został specjalnie zaprojektowany do nowoczesnych smartfonów, miniaturowych aparatów cyfrowych i kamer. Ponadto ten solidny statyw do telefonu zmieści się również na małym tablecie. Możesz mieć absolutną pewność, że urządzenie jest bezpiecznie zamocowane i nie spadnie podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów. Sprawdź też inne akcesoria do telefonów na: https://hamamobile.pl/smart-foto

Selfie stick

Dziś chyba nie ma już osób, które nie wiedziałyby, czym jest selfie. Internet, w szczególności strony w sieciach społecznościowych, są pełne takich zdjęć. Jednak dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, informujemy: selfie to autoportret zrobiony telefonem. Są dwa sposoby na zrobienie takiego zdjęcia:

  • Korzystanie z przedniego aparatu smartfona (główną wadą tej metody jest to, że oczy na zdjęciach nie patrzą w kadr);
  • Z pomocą ciekawego i przydatnego wynalazku – kijka do selfie.

Prototyp nowoczesnego kijka do selfie narodził się w 1995 roku! Wtedy ten wynalazek został uznany za jeden z najbardziej bezużytecznych. Jednak czasy się zmieniają i w jednym z artykułów popularnego magazynu TIME kij do selfie otrzymuje status jednego z najlepszych wynalazków 2014 roku. Konstrukcja kijka do selfie jest w zasadzie podobna do klasycznego monopodu do aparatu cyfrowego. Aby zrobić selfie, musisz wybrać tryb fotografowania z timerem w smartfonie, zamocować telefon na drążku, wybrać najbardziej udany kąt i poczekać, aż timer zadziała.

Inną opcją jest selfie stick, który łączy się ze smartfonem przez gniazdo audio. Zasada jego działania jest następująca: telefon należy zamocować na drążku, włożyć przewód monopodu do gniazda audio, nacisnąć przycisk na drążku, wybierając żądany kąt. Standardowy selfie stick ma niewątpliwe zalety:

  • Wbudowany nadajnik i przycisk bluetooth;
  • Bateria, która ładuje się w mniej niż 1 godzinę; Bezpieczny uchwyt, który zabezpiecza telefon po obu stronach.

Możesz robić zdjęcia takim kijem nie tylko trzymając go w dłoniach, ale także w trybie stacjonarnym, zdalnie sterując fotografowaniem. Inne zalety to kompatybilność z dowolnym smartfonem i stylowy wygląd. Na tym kijku możesz zainstalować nie tylko dowolny smartfon, ale także mały aparat.

Zestaw obiektywów

Najpopularniejszym zastosowaniem obiektywów jest zwiększenie zakresu widzenia kamery. Telefony z dodatkowymi obiektywami to możliwość uzyskiwania lepszej jakości zdjęć. Taka konfiguracja jest zwykle używana do zwiększenia możliwości powiększania telefonu lub uchwycenia większej liczby szczegółów w jednej klatce. Szerokokątny czujnik aparatu, a w niektórych przypadkach ultraszerokokątny czujnik, oznacza, że możesz przełączać się między zakresem przechwytywania sceny. Na przykład, jeśli próbujesz uchwycić krajobraz, przełączenie na szerszy kąt zwiększy obszar przechwytywany przez kamerę. Innym zastosowaniem konfiguracji z trzema obiektywami jest zapewnienie smartfonom większej możliwości powiększania. Oznacza to nie tylko zwiększenie cyfrowego powiększenia aparatu — co powoduje jedynie rozmycie obrazu w miarę zbliżania się. Może również zwiększyć zoom optyczny aparatu, aby uwiecznić wszelkie szczegóły.