Karbonowa osłona na obiektyw jest nowym rozwiązaniem, lecz pomimo braku długiego stażu na rynku GSM spełnia one powierzone zadania. Sprawdź listę rzeczy, które warto wiedzieć o innowacyjnym gadżecie przeznaczonym na obiektywy smartfonów.

Czym jest karbonowa osłona na obiektyw?

Jest to gadżet w znacznym stopniu ochraniający obiektywy aparatu w smartfonie – umożliwia wykonywanie wielu czynności, które wcześniej jednoznacznie skreślały telefon na straty. Karbonowa osłona rewelacyjnie zabezpiecza przed m.in. drobinkami piasku, czyli największym wrogiem twojego telefonu. Piasek często nieodwracalnie uszkadza powierzchnie aparatów – jego obecność sprzyja powstawaniu głębokich rys, zauważalnych dopiero po zobaczeniu skutków, jakimi są refleksy światła oraz rozmazane i źle wykonane zdjęcia. 

Jak zaaplikować osłonę na obiektyw?

Technik zamontowania osłony na własnym obiektywie aparatu jest niewiele, przez co nie jest to ani trudne, ani skomplikowane. Na samym początku należy wyczyścić miejsce, gdzie chcemy umieścić osłonę. Nie jest to tylko zabieg wpływający na aspekt wizualny, ale sprawia, że ochrona do aparatu lepiej przylega, a ewentualne zabrudzenia nie przenoszą się na widoczne dla zdjęć miejsce. Dzięki wyczyszczeniu pozbywamy się wszelakich zarazków, bakterii, a same zdjęcia wyglądają o wiele lepiej. Kolejny krok jest opcjonalny, w tym momencie warto przyłożyć osłonkę, w celu sprawdzenia, czy jest ona dopasowana i w jakiej pozycji powinna być przyklejona. Czasem poprzez brak uwagi możemy zasłonić na przykład lampę błyskową. Jeśli chcesz, aby osłonka do apartu zawsze była idealnie dopasowana, wytrzymała na wszelkie uszkodzenia i na dodatek wyglądała zachwycająco sprawdź ofertę sklepu smart-tel.pl, gdzie z pewnością znajdziesz wiele ciekawych akcesoriów odpowiadającym twoim oczekiwaniom. Następną czynnością jest odklejenie wszystkich folii na kleju i przyłożenie osłony na obiektyw. Wykonuj to z jak największą uwagą i bez pośpiechu. Miejsce naklejania powinno być dobrze oświetlone i uprzątnięte. Przy odpowiednim świetle dokładnie widać, czy na aparacie nie pojawiło się zabrudzenie, które jeszcze możemy wyczyścić. Po zaaplikowaniu dociśnij palcem część osłony – przyspieszy to proces wiązania kleju i zapobiegnie dalszemu odrywaniu. Pamiętaj o zachowaniu ostrożności, ponieważ przesuwanie palcem na boki może doprowadzić do przedostania się kleju bezpośrednio na obiektyw. Chcąc usunąć osłonę, wystarczy oderwać materiał/folię i oczyścić z pozostałości kleju.

Podsumowując, osłona na obiektyw jest doskonałym produktem zabezpieczającym aparaty przed postępującą utratą jakości, wskutek rysowania się szkła podczas przetrzymywania smartfona w kieszeni, torebce lub przesuwania go po stole.