Zabieg keratynowego prostowania włosów cieszy się coraz większym zainteresowaniem kobiet. Stanowi on bardzo cenną alternatywę dla codziennego prostowania włosów z pomocą prostownicy. Po zabiegu masz piękne włosy, keratyna odbudowuje bowiem strukturę włosa, idealnie wygładza, ale i odżywia kosmyki. 

Keratynowe prostowanie włosów — na czym polega?

Wiele kobiet chce mieć idealnie proste włosy. Niestety codzienne prostowanie jest nie tylko męczące, ale i przyczynia się do osłabienia struktury włosa. Zniszczone włosy bardzo często są bowiem efektem procesów stylizacji takich jak prostowanie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet szuka alternatywy. Z myślenia o niej powstał zabieg polegający na keratynowym prostowaniu włosów.

Do zabiegu keratynowego prostowania włosów nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Sam w sobie jest bardzo prosty. Polega on na wprowadzeniu do wnętrza włosa keratyny, które jest jednym z głównych białek budulcowych. Uzupełnienie we włosach tych zapasów sprawia, że stają się one grubsze, bardziej elastyczne, a przy tym odporne na działanie niesprzyjających warunków zewnętrznych (słońce, duże zmiany temperatury, wiatr, itd.). Po keratynowym prostowaniu włosy stają się prostsze, ponieważ łuski się domykają, ubytki zostają uzupełnione, a warstwa ochronna sprawia, że przez dłuższy czas włosom niewiele jest w stanie zaszkodzić. Samo wprowadzenie kreatyny do włosów wykonuje się z wykorzystaniem wysokiej temperatury.  

Jakie są zalety keratynowego prostowania włosów?

Zabieg keratynowego prostowania włosów to połączenie pielęgnacji i efektu stylizacyjnego. Włosy to ozdoba każdej kobiety, wielu z nas zależy na ich idealnym wyglądzie. Dla wielu oznacza to idealnie proste włosy. Spora część kobiet ma jednak włosy wysoko lub średnio porowate, co oznacza, że naturalnie włosy proste nie są — wręcz przeciwnie często wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, w tym prostowania z wykorzystaniem gorącego powietrza z prostownicy. Keratynowe prostowanie pozwala uniknąć tej konieczności na długi czas — po zabiegu włosy przez długie tygodnie są idealnie proste. Najważniejsze jest jednak to, że efekt ten to konsekwencja odżywienia i odbudowy struktury włosa, jaką daje wprowadzenie keratyny. Skuteczność zabiegu można dodatkowo wzmocnić, sięgając po samo białko w postaci keratyny hydrolizowanej stanowiące składnik dedykowanych preparatów i kosmetyków dedykowanych do pielęgnacji po zabiegu. Więcej o tym, co robić, aby jeszcze skuteczniej zadbać o włosy, przeczytasz na amazonkeratin.pl