Masz problem ze zorganizowaniem opieki nad dziećmi na czas ferii zimowych? Szef nie da urlopu, a dziadkowie mieszkają daleko? Tematyczne kolonie zimowe to sposób na twoje rozterki i świetna zabawa dla twoich dzieci. Zobacz, dlaczego warto wysłać dziecko zimą na obóz.

Obozy zimowe – dlaczego warto wysyłać na nie dzieci?

Nie ma co ukrywać – zimy od dawna nie wyglądają tak, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Temperatury są niskie, owszem, ale śniegu jak na lekarstwo. O zabawie śnieżkami, zjeżdżaniu na sankach czy chodzeniu na pobliskie ślizgawki można zapomnieć. Sztuczne lodowiska są zwykle zatłoczone, a limit czasowy na jedną sesję bardzo krótki. Dzieci po prostu nie mają co robić w ferie, z konieczności więc siedzą w domach i tkwią przed monitorami komputerów.

Rodzice z kolei nie zawsze mogą zapewnić najmłodszym opiekę. Sytuacja jest trochę patowa. Natomiast na obozie:

– dziecko pozna nowych przyjaciół,

– będzie stale pod opieką wykwalifikowanej kadry,

– będzie miało ciekawe zajęcia tematyczne,

– rozwinie swoje zainteresowania i umiejętności,

– przeżyje świetną przygodę.

Kolonie zimowe dla dzieci – życie dzieje się tu i teraz

Po okresie zachłyśnięcia się sprzętem mobilnym i dostępem do internetu następuje pora na swoisty reset. Kolonie zimowe to okazja do przeżywania wszystkiego tu i teraz. Cokolwiek dzieci robią, robią to dla własnych przeżyć i emocji. Coraz częściej kolonie zimowe dla dzieci powiązane są z ograniczeniem dostępu do telefonów komórkowych. Nie ma możliwości robienia zdjęć, które można umieszczać w internecie. Obozowicze nie skupiają się na tym, jak wyglądają, ale na tym, co czują, wykonując dane zadanie, czy po prostu się bawiąc.

Ten powrót do świata offline jest bardzo chwalony przez rodziców, nawet jeśli początkowo mają obawy. Taki tygodniowy reset na obozie sprawia, że dzieci spędzają w internecie znacznie mniej czasu.

Kolonie tematyczne dla dzieci – strzał w dziesiątkę

Dlaczego kolonie tematyczne dla dzieci mają być lepsze od „zwykłych”? Jest kilka powodów:

– dzieci wiedzą czego się spodziewać i chętnie jadą na takie kolonie,

– same mogą zadecydować, która tematyka jest im najbliższa,

– codziennie są zajęcia tematyczne zgodne z zainteresowaniami dzieci, ale też klasyczne zabawy zimowe, o ile tylko pogoda dopisze,

– wczasie pracy w grupie dzieci zdobywają nowe kompetencje, uczą się współpracy, rozwijają kreatywność.

Jeśli szukasz ciekawych kolonii tematycznych dla dzieci, koniecznie zajrzyj tutaj: https://quatronum.pl/zimowe-obozy-dla-dzieci-i-mlodziezy/.

Dodaj komentarz