Nie da się ukryć, że coraz więcej absolwentów liceum doświadcza prawdziwych problemów w momencie, kiedy przychodzi moment podjęcia decyzji odnośnie wyboru kierunku studiów. Z całą pewnością każdy z nich marzy o tym, by studia stały się poniekąd gwarancją szybkiego i sprawnego wejścia na rynek pracy. Wobec tego, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się studia pielęgniarskie. Jednak czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

Studia pielęgniarskie – jakie dają możliwości?

Wybór studiów z natury jest dla większości absolwentów liceum wyjątkowym utrudnieniem. Okazuje się bowiem, że studia muszą przede wszystkim przygotowywać do zawodu, który pożądany jest na rynku pracy. Można śmiało powiedzieć, że studia pielęgniarskie dają właśnie takie możliwości. Pielęgniarki i pielęgniarze są obecnie wyjątkowo poszukiwani na rynku pracy i można zaznaczyć, że w przypadku poszukiwania zatrudnienia również nie będą oni mieć większych problemów. Wynika to z faktu ogromnego deficytu specjalistów tego fachu, jaki obecnie ma miejsce na naszym rynku. Szpitale, ale także i prywatne placówki oferujące opiekę zdrowotną stale poszukują asystentów i pielęgniarzy i co najważniejsze, oferują im całkiem pokaźne wynagrodzenie. Jeśli więc biologia i chemia to przedmioty, które realizowane były w formie rozszerzonej w liceum, wówczas studia pielęgniarskie mogą być dla nas jednym z najlepszych i przyszłościowych rozwiązań.

Studia pielęgniarskie – jakie wykształcenie można uzyskać?

Jeśli decydujemy się na studia pielęgniarskie Gdańsk, wówczas analogicznie uzyskujemy wykształcenie wyższe, kierunkowe. Warto jednak w tym momencie podkreślić to, że możemy zdecydować się na studia I stopnia – one zakończone są tytułem licencjata nauk pielęgniarskich lub na studia II stopnia, które pozwalają na uzyskanie tytułu magistra. W większości przypadku na 2 roku studiów licencjackich istnieje również możliwość wyboru specjalizacji i ukierunkowania się na konkretne aspekty zawodu pielęgniarskiego. Przyszli studenci mają więc nieskończenie wiele możliwości.

Czy wiec warto wybrać studia pielęgniarskie?

Studia na kierunku pielęgniarskim dają nieskończenie wiele możliwości w zakresie wyboru ścieżki zawodowej. Można bowiem pracować w publicznych szpitalach, placówkach prywatnych, a nawet i w placówkach dentystycznych. Co więcej, ścieżka zawodowa pielęgniarza i pielęgniarki jest zwykle okraszona możliwościami podnoszenia swoich kompetencji i uzyskiwania awansów w pracy. Z pewnością takie studia pozwolą nam na uzyskanie przyszłościowego zawodu i szybkiego wejścia na rynek pracy.