Każdy pracownik prócz wynagrodzenia może pobierać od pracodawcy dużo innych świadczeń. Część spośród nich jest dla pracodawcy obowiązkowa, pozostałe zależą jedynie od jego odpowiedniej woli. Te ostatnie charakteryzuje się określeniem benefitów pozapłacowych. Jednym spośród takich benefitów jest indywidualna opieka lekarska dla zatrudnionych.

W jakich rodzajach są pakiety lecznicze?

Pakiety medyczne generalnie dzielą się na dwie kategorie. Są dedykowane dla klientów indywidualnych i dla klientów korporacyjnych. W ramach plików dla osób prywatnych dostępne są modele dla dzieci oraz dorosłych i dla starszych. Z kolei z leczniczych pakietów dla firm mogą korzystać posiadacze jednoosobowych firm natomiast również dostępne są pliki dla firm zatrudniających od 2 do 50 pracowników i dla wielkich korporacji, gdzie liczba zatrudnionych przewyższa 50 osób. Pakiet dla firm Enel-Med wykorzystywany jest niezwykle często w wielkich korporacjach oraz firmach.

Zrozum największe wartości pakietów medycznych.

Nie sposób nie dostrzec, iż prywatne pakiety medyczne cieszą się jeszcze większym zaciekawieniem osób w rozmaitym wieku. Nie ma się temu, co zaskakiwać, bowiem dzięki pakietom leczniczym możemy niewątpliwie dużo zyskać. Przede wszystkim dzięki prywatnej opiece lekarskiej znamiennie poprawiamy możliwości na szybkie przyjęcie poprzez specjalisty podstawowej opieki leczniczej, natomiast również poprzez specjalistę. Tymczasem, na konsultacje u lekarzy w ramach NFZ należy zwykle niezwykle długo oczekiwać.

Opieka medyczna

Stopniowo zwiększa się natomiast obszar świadczeń, jakie proponuje Inter Polska ubezpieczenie zdrowotne z jakich mogą korzystać ludzie, natomiast również ich najbliżsi. Zaoferowanie pracownikowi świadczenia w formie abonamentu lekarskiego (w tym też obejmującego np. członków jego rodziny) może powodować dla niego przeznaczone skutki dotyczące podatku oraz składek ZUS. Należy określić, iż umożliwienie korzystania z pakietu medycznego członkom rodziny pracownika sprawia, iż zysk występuje nie po stronie osoby, jakiej zapewniono świadczenia medycznego (członka rodziny), tylko pracownika.

Czemu to się opłaca?

Odpowiedni pracownik to bogactwo korzyści dla firmy pojawia się w pracy często, nie bierze powszechnie zwolnień lekarskich. W ostatnich czasach mnóstwo się mówi o prewencji, należałoby pojawiać się w gabinetach lekarskich systematycznie i robić podstawowe badania. Bez dobrej placówki medycznej takie postępowanie jest skomplikowane. Prywatne przychodnie gwarantują znacznie więcej propozycji niż publiczne, można się do specjalisty dostać niemal od razu, nie należy czekać tygodni, czy nawet miesięcy na wizytę u specjalisty.