Jeszcze do 30 kwietnia masz czas, by rozliczyć PIT – i przekazać 1% na wybraną organizację pożytku publicznego. Nie wiesz jeszcze, na co przekazać 1% podatku? Poznaj fundację dla chorych dzieci Rycerze i Księżniczki i przekonaj się, że jej misja jest warta wsparcia!

Jeszcze do 30 kwietnia masz czas, by rozliczyć PIT – i przekazać 1% na wybraną organizację pożytku publicznego. Nie wiesz jeszcze, na co przekazać 1% podatku? Poznaj fundację dla chorych dzieci Rycerze i Księżniczki i przekonaj się, że jej misja jest warta wsparcia!

Fundacja pomocy dzieciom Rycerze i Księżniczki działa od 2015 roku. W tym czasie, w ciągu 55 zbiórek, udało jej się pozyskać ponad 22 miliony na potrzeby swoich podopiecznych. Jej misją jest niesienie pomocy chorym dzieciom i ich rodzinom w pozyskiwaniu środków na kosztowne terapie. Fundacja zapewnia wsparcie na każdym etapie zbiórki, a dzięki doświadczeniu, wytrwałości i ogromnej empatii osiąga tak dużą skuteczność w ich prowadzeniu.

Organizacja charytatywna Rycerze i Księżniczki wspierana jest przez wiele, znanych marek – jak m.in. Rossmann, Nissan, Groupon czy Allegro – uzyskała również wsparcie ze strony gwiazd kina, muzyki i sportu, m.in. piłkarzy Realu Madryt. Liczy się jednak każde wsparcie – i Ty możesz dołączyć do grona darczyńców, przekazując swój 1% podatku fundacji dla chorych dzieci Rycerze i Księżniczki!

Jak przekazać 1% podatku fundacji pomocy dzieciom RiK?

Zastanawiasz się, na co przekazać 1% podatku i jak to zrobić? Wesprzyj fundację dla chorych dzieci Rycerze i Księżniczki – by przekazać jej jeden procent swojego podatku wystarczy, że w rocznym zeznaniu, w części H podasz KRS fundacji – 0000557412. W PIT możesz wskazać również cel szczegółowy – czyli konkretnego podopiecznego fundacji, na którego subkonto mają trafić przekazane przez Ciebie środki z 1% podatku.

By przekazać 1% musisz odpowiednio wypełnić PIT. Jak już wspomnieliśmy, w części H zeznania należy podać KRS fundacji. W sekcji I możesz określić cel szczegółowy oraz wyrazić zgodę na przekazanie fundacji Twoich danych (imienia, nazwiska, adresu, informacji o wysokości 1% podatku). Jak wyliczyć kwotę 1%? Jeśli PIT rozliczasz samodzielnie, oblicz jedną setną odprowadzanego podatku, zaokrąglając wynik w dół. Jeśli korzystasz ze strony podatki.gov.pl, kwota 1% zostanie wyliczona automatycznie.

Jak jeszcze możesz pomóc fundacji dla chorych dzieci RiK?

Poza przekazaniem 1% podatku fundację Rycerze i Księżniczki możesz wspomóc na szereg innych sposobów:

  • wpłata na konto fundacji,
  • korzystanie z usług partnerów RiK,
  • założenie zbiórki na Facebooku,
  • licytacje charytatywne,
  • wolontariat.

Jeśli prowadzisz firmę, możesz zostać partnerem fundacji – i wspierać ją np. poprzez wolontariat pracowniczy lub w inny, dopasowany do profilu Twojej działalności sposób.

Dodaj komentarz