Kajaki jednoosobowe cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Coraz więcej ludzi docenia różnego rodzaju dobrodziejstwa płynące z tego typu aktywności fizycznej. Aby korzystać z kajaka jednoosobowego, nie trzeba czekać do lata – odpowiednie przygotowanie wystarczy, aby nic nie stało na przeszkodzie zimowym wyprawom. Chcesz kupić kajak jednoosobowy, ale nie wiesz, na który się zdecydować?

Dlaczego kajak jednoosobowy?

Nie każdy z nas jest duszą towarzystwa. Niektórzy lubią samotne, magiczne wyprawy w pojedynkę. Osobiście nie polecam tego rodzaju rozwiązania, gdyż uważam, że bezpieczniej jest zawsze w grupie. Kajaki jednoosobowe mogą być używane właśnie na grupowych spływach, w otoczeniu innych wodniaków. Będąc jedyną załogą jednoosobowego kajaka będziesz zdany wyłącznie na siłę własnych ramion. Nie będziesz musiał zważać na kompana, którego doświadczenie może znacząco odbiegać od Twojego. Nikt nie będzie Cię stopował ani zatrzymywał.

Kajaki jednoosobowe – najlepsi producenci

W momencie kiedy stwierdzasz, że kajaki jednoosobowez wypożyczalni to dla Ciebie za mało, zaczynasz rozglądać się za własną łodzią. I ciężko się zdecydować, bowiem rynek oferuje całe mnóstwo świetnych kajaków jednoosobowych. Udało mi się przygotować dla Ciebie zestawienie wiodących, topowych marek, których wyroby cechują się najlepszą – moim subiektywnym zdaniem – jakością.

 • Aquarius – modele o nazwach “Traper” oraz “Trek” biją rekordy popularności na szlakach wodnych w naszym kraju. Aquarius to marka z długoletnim doświadczeniem w produkcji kajaków jednoosobowych: działa już od 1983 roku. Mogłeś mieć już okazję natknąć się na sprzęt z logiem tej firmy w wypożyczalni sprzętu wodnego, gdyż Aquarius jest głównym zaopatrzeniowcem takiego sprzętu w Polsce. 
 • Pelican – największy producent kajaków na całym świecie. Wszystkie kajaki jednoosobowe z logiem Pelicana cechują się niebywałą lekkością, nie umniejszając przy tym ich wytrzymałości.
 • Feel Free – marka pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Bije tam rekordy popularności szczególnie wśród miłośników wędkowania, gdyż specjalizuje się w produkcji jednoosobowych kajaków wędkarskich (ale nie tylko).
 • Rebel – owoc współpracy Aquariusa z Johanem Wirsenem – światowej sławy projektantem kajaków, wizjonerem, można nawet powiedzieć: pionierem. Kajaki jednoosobowe Rebel wykonane są w stylu grenlandzkim. Użytek z nich będą miały osoby z jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami, ale nie tylko. Z uwagi na sposób wykonania i użyte materiały, kajaki Rebela można śmiało nazwać towarem luksusowym.

Gdzie kupić kajaki jednoosobowe?

W sklepie zajmującym się stricte tematyką wodną. Masz taki w swoim sąsiedztwie? Myślę, że nie, dlatego gorąco zachęcam Cię do zajrzenia na stronę www.gokajak.com, gdzie znajdziesz:

 • kajaki jednoosobowe, dwuosobowe, a nawet trzyosobowe;
 • kamizelki ratunkowe i asekuracyjne;
 • artykuły wodoszczelne (etui, worki, torby, plecaki);
 • wiosła i pagaje;
 • odzież przystosowaną do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych;
 • rzutki ratownicze, bojki, koła ratunkowe i inne akcesoria służące do asekuracji i zapewnieniu bezpieczeństwa na wodzie;
 • akcesoria transportowe, turystyczne i inne.

Przejrzyste opisy produktów oraz dokładnie zdjęcia pozwalają na szybki, bezproblemowy zakup. Masz wątpliwości? Nawiąż kontakt z niezwykle doświadczoną i pomocną obsługą sklepu. Kupując kajak jednoosobowy przez Internet będziesz miał pewność szybkiej dostawy pod drzwi swojego domu – odpada więc kłopot z jego transportem ze sklepu. To najwygodniejsza forma – gorąco polecam.

Jesteś przedsiębiorcą? Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś dla swojej firmy, to koniecznie zainteresuj się tworzeniem stron internetowych. Dzięki takiej inwestycji, zyskasz możliwość dotarcia z swoja ofertą do wielu nowych klientów.