Dresy piłkarskie cieszą się dużą popularnością. Nie ma się czemu dziwić. W końcu w Polsce nie brakuje fanów biegania za piłka po boisku. Zarówno, jeżeli chodzi o młodych graczy, jak również tych nieco starszych. Skoro więc ktoś chciałby trenować, powinien zadbać o obecność odpowiedniej garderoby. Po to, aby zadbać o swoją wygodę, jak również komfort psychiczny. Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na wybór takiego dresu? Oto kilka najważniejszych elementów, które mogą mieć wpływ na to, jak ktoś się będzie czuł podczas gry.

Rozmiar dresu

Dresy piłkarskie dostępne są na ogół w standardowych rozmiarach. Nikt nie powinien mieć problemu z tym, aby wybrać dla siebie odpowiedni rozmiar. Aczkolwiek, nie oznacza to faktu, że trzeba wybierać coś, co będzie ściśle przylegać do ciała. Wręcz trzeba wybrać coś, co będzie nieco luźniejsze. Z drugiej jednak strony – dres piłkarski nie może być zbyt luźny. Może to stanowić przeszkodę – w szczególności, jeżeli ktoś w dresach ma zamiar grać na boisku. Dla niektórych dresy to tylko dodatek, który zdejmuje się w szatni, zamieniając na krótszą garderobę. Kiedy jest zimno – w dresach się również trenuje, więc tym bardziej trzeba zadbać o wygodę i brak skrępowania ruchów. Luźno, ale bez przesady.

Materiał wykonania

Kolejny ważny czynnik, jeżeli będzie chciało stać się posiadaczem wygodnego dresu piłkarskiego. Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę taki komplet, który będzie odporny na uszkodzenia, jakie mogą powstać podczas upadków na ziemię, czy nawet podczas gwałtownego starcia z drugim zawodnikiem. Takich sytuacji na boisku nie brakuje, więc tym bardziej dres musi być wytrzymały. Po to, aby nie musieć wymieniać go zaledwie po miesiącu użytkowania.

Często można spotkać się z poleceniami dresów piłkarskich, jakie wykonane są z poliestru. Dlaczego? Ponieważ świetnie odprowadzają one wilgoć. A jak łatwo się domyślić, zawodnicy mocno się pocą podczas intensywnych treningów i meczów. Przynajmniej nie trzeba będzie przejmować się potem, który będzie odprowadzany na zewnątrz. Poliester zapewnia termoregulację. Co to dokładnie oznacza? Nie tylko świetnie odprowadza on wilgoć, ale nie nasiąka. Dzięki temu nie będzie on obciążał zawodnika, co mogłoby spowolnić także jego ruchy.

Dresy piłkarskie należy więc wybierać z należytą uwagą. Na szczęście, obecnie dostępne są one w wielu sklepach – stacjonarnych, jak również internetowych. Każdy zawodnik znajdzie dla siebie taki komplet, który sprawi, że trenowanie i rozgrywanie, stanie się prawdziwą przyjemnością.

Dodaj komentarz